Świetlica

        

Lista nauczycieli pracujących w świetlicy
Z nauczycielami można skontaktować się poprzez dziennik elektroniczny lub tel: (22) 277 16 54

Warmiak Anna (kierownik świetlicy)

Katana-Paziewska Katarzyna (kl. 1a)
Szlęk Katarzyna (kl. 1b)
Tyszkiewicz Joanna (kl. 1c)
Fidzińska Anna (kl. 1p)
Krawczak Sylwia (kl. 2a)
Osuch Marta (kl. 2b)
Soszyńska Katarzyna (kl. 2p)
Grochowska Monika (kl. 3a)
Staroń Maria (kl. 3b)
Uszyńska Monika (kl. 3p1)
Wujakowska Judyta (kl. 3p2)

Regulamin świetlicy do pobrania : 

Dobrowolne wpłaty na zakup niezbędnych materiałów i pomocy do zajęć dla dzieci w świetlicy prosimy wpłacać na konto szkoły o numerze:

 
88 1030 1508 0000 0005 5098 5063
Z DOPISKIEM: ŚWIETLICA PRZY SP 65
 

Ogólnopolski Konkurs Poetycki pt. „Jesienny wiersz”: wiersze laureatów

Wiersze do pobrania: 

 
 

PROJEKTY I WYDARZENIA:

Regulamin konkursu do pobrania:

 

A oto nasz wkład w akcję PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

Świetliczaki, zapraszamy do kolejnej akcji Strażników Lasu PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA 

Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy wszystkie dzieci do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Na czym to polega? To nic trudnego: wystarczy wyjść na dwór i przytulić się do drzewa, otoczyć je swoją miłością! Zrobić przy tym zdjęcie, z oznaczeniem #straznicylasow i wysłać do organizatorów. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! 

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj, my zrobimy to wspólnie w świetlicy

https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/tydzien-dobrych-uczynkow-dla-lasow/

Uwaga Świetliczaki, jest akcja!!!

Zapraszamy Was do udziału w ciekawej akcji Laurka dla Strażników Lasów, czyli dla wszystkich Strażaków i Leśników, którzy ochraniają nasze lasy przed pożarami.

Czy wiecie że w 2019 roku w naszym kraju było 96350 pożarów lasów?
Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? ponieważ to właśnie nasi Strażnicy Lasów czuwają by się one nie rozprzestrzeniały.
W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Wraz z organizatorami akcji chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę współtworząc wirtualną GIGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski. A więc czekamy na Wasze prace do 29 kwietnia. Laurkę wyślijcie samodzielnie lub przynieście do świetlicy.

Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj:

https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/laurka-dla-straznikow-lasow/

ZABAWA SZTUKĄ

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej świetlicy będziemy realizować dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne. Pierwszy z nich „ZABAWA SZTUKĄ”, związany jest ze oczywiście ze światem sztuki. Dzieci będą miedzy innymi miały możliwość rozwijać swoją aktywność twórczą w procesie zabawy; poznają różnorodne techniki plastyczne; będą miały okazję poznać świat sztuki o charakterze lokalnym, europejskim i światowym; poznają wybrane dzieła sztuki i ich twórców.

Drugi projekt „EUROPA I JA” podejmuje tematykę europejską, ma na celu przybliżyć dzieciom wiedzę na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w projekcie dzieci na przykład zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, odkryją swoje talenty, rozwiną swoją kreatywność.

W tym roku uczestniczymy też w Ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”, która ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych.

Cele akcji Zdrowo i Sportowo:

Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli.

Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.

Zdrowe nawyki trwają przez całe życie.

Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji.

Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

KONKURS EKOLOGICZNO-FOTOGRAFICZNY „Najciekawszy EKO-STRÓJ”

Już niedługo, 22 kwietnia, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi, promujący postawy ekologiczne w naszym życiu. Dlatego nasza świetlica organizuje ogólnopolski konkurs ekologiczno-fotograficzny na Najciekawszy Eko-strój, wykonany z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów, a następnie uwieczniony na zdjęciu. Fotografia powinna przedstawiać wykonany przez dziecko strój, zaprezentowany na modelu, manekinie, wieszaku lub też na dziecku (bez widocznej twarzy dziecka). Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III. Konkurs trwa od 29 marca do 30 kwietnia

Regulamin konkursu do pobrania: 

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE do pobrania:  

 

Uczestniczymy w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”

Główne cele projektu:

Wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne.

Inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej.

Cele szczegółowe:

Prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni, uwagi. Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i aktywności dziecka w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego pozawania stymulującego rozwój. Wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności. Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Akademia Świetlicowa: „Świetliczaki na tropie…skrzydeł natury”

Nasza świetlica bierze udział w programie: Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Akademia Świetlicowa „Świetliczaki na tropie……skrzydeł natury”. Organizatorami projektu „Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie skrzydeł natury…” jest Wydawnictwo SUKURS z siedzibą w Warszawie, ul. Gen. Józefa Zajączka 9A, lok. C1, reprezentowane przez redakcję dwumiesięcznika Świetlica w Szkole”.

Cele projektu:

  • wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego  umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;

  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;

  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju;

  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;

  • nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce.