Osiagnięcia

        

26 - 28.06.2024 r w Kraśniku odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Z naszej szkoły zakwalifikowało się ośmioro uczniów:
- Maya Czajkowska, Robert Radowski, Jan Stęclik, Jan Olejniczak, Bernard Nogaj, Julian Duk, Michał Brzozowski, Józef Kaczmarek.
Wszyscy bardzo dobrze wystartowali, godnie reprezentowali szkołę, klub i województwo mazowieckie. Dekorowani byli:
• Bernard Nogaj z kolegą z Mazowsza Witoldem Przybylskim zajęli trzecie miejsce w sztafecie w dwuboju nowoczesnym, Bernard też indywidualnie zajął szóste miejsce w dwuboju nowoczesnym,
• Jan Olejniczak z kolegą z Mazowsza Adamem Falkowskim zajęli piąte miejsce w sztafecie w dwuboju nowoczesnym,
• Robert Radowski z kolegą klubowym Wiktorem Swoszowskim zajęli ósme miejsce w sztafecie w dwuboju nowoczesnym.
Serdecznie gratulujemy!

14 - 16.06.2024 r w Częstochowie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym. Z naszej szkoły wystartowało 28 uczniów z klas: 5p, 6p, 7p/ł i 8p. Najlepiej wypadli:
• Bernard Nogaj zajął czwarte miejsce indywidualnie w dwuboju nowoczesnym,
• Maya Czajkowska zajęła szóste miejsce indywidualnie w dwuboju nowoczesnym,
• Robert Radowski zajął szóste miejsce indywidualnie w dwuboju nowoczesnym,
• Bernard Nogaj z Robertem Radowskim zajęli trzecie miejsce w sztafecie w dwuboju nowoczesnym,
• Maya Czajkowska z koleżanką klubową Zofią Boguszewską zajęły trzecie miejsce w sztafecie w dwuboju nowoczesnym,
• Jan Stęclik z Janem Olejniczakiem zajęli siódme miejsce w sztafecie w dwuboju nowoczesnym,
• Julian Duk w sztafecie mix zajął ósme miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Po zdobyciu Mistrzostwa Warszawy mamy kolejny, wspaniały, historyczny, siatkarski sukces. Nasi młodzi sportowcy wywalczyli brązowy medal w siatkarskich czwórkach 4x4 na XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 10.05.2024. w Kobyłce. Chłopcy wygrali eliminacje zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. W tej fazie rozgrywek rozegrali trzy mecze z SP z Międzyborowa, Płocka oraz Garwolina. Wszystkie pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść i tym samym awansowali do grona czterech najlepszych drużyn województwa mazowieckiego. W meczu półfinałowym nasz zespół zmierzył się z SP nr 5 z Ostrołęki, lecz niestety przegraliśmy w stosunku 0:2. Mecz stał na bardzo wysokim i zaciętym poziomie. Nasi zawodnicy długo prowadzili w pierwszym secie, lecz ostatecznie nie udało się doprowadzić do rozstrzygnięcia na naszą korzyść. Po przegranym półfinale siatkarze nie poddali się. W emocjonującym meczu o brązowy medal z SP z Międzyborowa, chłopcy zasłużenie wygrali w stosunku 2:1.

Dnia 22.03.24. w Szkole Podstawowej nr 267, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców w kategorii Młodzież. Tym razem do zmagań przystąpili uczniowie z klas 7-8. Mistrzostwa żoliborskich szkół w grach 6x6 rozegrały się równolegle dla dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt do rozgrywek przystąpiły siatkarki z SP 92, SP 267 oraz SP 396. Nasza drużyna dziewcząt złożona z trzech zawodniczek z klasy 8s oraz siatkarek z 7s, rozegrała trzy spotkania.

Po raz pierwszy w historii szkoły siatkarze wywalczyli złoty medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w siatkarskich czwórkach 4x4. O wyjątkowości tego wydarzenia może świadczyć fakt, że choć nasza szkoła jest bardzo utytułowana, bo wielokrotnie była najlepszą sportową szkołą w całej Warszawie, jeszcze nigdy nie zdobyła tytułu mistrzowskiego w grach zespołowych. Poziom podczas rozgrywek warszawskich jest bardzo wysoki i o sam awans do grona najlepszych 4 zespołów jest bardzo trudno. Kilkukrotnie nasza szkoła wywalczyła prawo gry o miejsce I, jednak po upragniony złoty medal nigdy nie udało się sięgnąć. Dokonali tego wyczynu nasi uczniowie - młodzi siatkarze z rocznika 2011.

 

Pod koniec lutego zakończyły się emocjonujące zmagania siatkarek w rywalizacji XLII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży piłce siatkowej czwórek dziewcząt. Zawody były rozgrywane w hali MOS Wola, przy ul. Rogalińskiej 2. Siatkarki z klasy 6s, wspierane trzema doświadczonymi uczennicami z klasy 7s, zajęły bardzo wysokie V miejsce w Warszawie. Dziewczęta swoje zmagania rozpoczęły w poniedziałek 19.02.24. i bardzo pewnie przebrnęły przez eliminacje. Pierwszego dnia pokonały zespół Ochotę 2:0 oraz drużynę Mokotowa stosunkiem 2:1. W ćwierćfinale we wtorek 20.02.24. pewnie pokonały swoje rywalki Targówek 2:0 oraz Bielany 2:1 i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału WOM. W kolejnym dniu (środa 21.02.24.) nasze siatkarki musiały uznać wyższość ogranych turniejowo rywalek i przegrały 2:1 z zespołem Pragi Południe, który sięgnął ostatecznie po srebrny medal. W drugim spotkaniu dziewczęta zagrały koncertowo i rozgromiły zespół z Ursynowa wygrywając 2:0 i zapewniły sobie grę o V miejsce.

02 - 03.12.2023r. na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym do lat 14, Mistrzostwa Polski w Dwuboju Nowoczesnym do lat 12 i Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym dzieci ,, PENTA DAY”. Z naszej szkoły wystartowali uczniowie z klas: 3p1, 3p2, 4p, 5p, 6p, 7p/ł i 8p. Dekorowani byli:

 

DWA PIERWSZE MIEJSCA W PODSUMOWANIU XVI WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY. W dniu 11 października 2023 roku w hali sportowej CRS Bielany przy ul. Lindego 20 w Warszawie, odbyło się uroczyste zakończenie XVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to wydarzenie podsumowujące całoroczne zmagania sportowe dzieci i młodzieży. Szkoły oraz dzielnice otrzymują odznaczenia oraz wyróżnienia w różnych klasyfikacjach. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: vice Prezydent m.st. Warszawy, przedstawiciele Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy, burmistrzowie dzielnic, przedstawiciele władz Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego a przede wszystkim zawodnicy, trenerzy i nauczyciele oraz dyrektorzy zwycięskich szkół w poszczególnych klasyfikacjach.

09.11.2023 roku na pływalni OSiR Żoliborz odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix WMOZP rocznika 2010 – IV runda - finał. Z naszej szkoły startowali uczniowie z klasy 7p/ł i klasy 8p.
Dekorowani byli:
· Mroziński Kazimierz zajął pierwsze miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym,
· Duk Julian zajął czwarte miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym,
· Kośmider Albert zajął czwarte miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym,
· Sobczak Ivo zajął szóste miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym,
· Sztafeta dziewczyn na dystansie 4x 100 metrów sposobem zmiennym zajęła trzecie miejsce w składzie: Płoskonka Liliana, Rymarz Jagoda, Bernat Natalia, Grabia Michalina,
· Sztafeta chłopców na dystansie 4x 100 metrów sposobem zmiennym zajęła trzecie miejsce w składzie: Mroziński Kazimierz, Brzozowski Michał, Sobczak Ivo, Duk Julian.
Serdecznie gratulujemy!