Osiagnięcia

Przygotowania do startów rozpoczęły się obozem sportowym pod koniec wakacji w Białym Borze gdzie zawodnicy przygotowywali formę do intensywnych startów w: Mistrzostwach Polski Młodzików, Field w Centrum Miasta, Ogólnopolskich Zawodów Łuczniczych Młodzików i Dzieci "Złoty Liść Jesieni 2022", Zawodów kończących sezon na otwartych torach. Wśród wyróżniających się zawodników były: Barbara Miska i Antonina Byczek (obie z klasy 8s2) na Mistrzostwach Polski Młodzików w zespole mieszanym zajęły 8miejsce.

Relację z poszczególnych zawodów można zobaczyć na stronach Warszawsko – Mazowieckiego Związku Łuczniczego

W dniu 07 października 2022 roku w hali sportowej CRS Bielany przy ul. Lindego 20 w Warszawie, odbyło się uroczyste zakończenie XV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to wydarzenie podsumowujące całoroczne zmagania sportowe dzieci i młodzieży. Szkoły oraz dzielnice otrzymują odznaczenia oraz wyróżnienia w różnych klasyfikacjach. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy, burmistrzowie dzielnic, przedstawiciele władz Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego a przede wszystkim zawodnicy, trenerzy i nauczyciele oraz dyrektorzy zwycięskich szkół w poszczególnych klasyfikacjach.

W piątek, 30 września 2022 roku Wydział Sportu m.st. Warszawy zorganizował 7. edycję turnieju piłkarskiego poświęconego pamięci Jędrusia Szwajkerta. Dla lokalnej społeczności Żoliborza chłopiec stał się symbolem wszystkich dzieci uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Wydarzenie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a. Tradycyjnie w turnieju wzięło udział 8 drużyn. Nasza szkoła dzielnie przebrnęła przez eliminacje grupowe grając z SP 392 oraz drużyną Turbo SA. W meczu półfinałowym nasi piłkarze przegrali z drużyną SP 92  w karnych. Mecz o III miejsce był naszym najlepszym spotkaniem na tym turnieju.

25 września 2022 r na warszawskich Bielanach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Pięcioboju Nowoczesnym. Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział 33 uczniów z klas: 2p1, 2p2, 5p i 6p.
Dekorowani byli:
Dziewczęta rocznik 2015: 2 miejsce - Pachowska Julia
Dziewczęta rocznik 2014: 4 miejsce - Wertenstein-Żuławska Matylda 6 miejsce - Jangas Barbara
Dziewczęta rocznik 2011: 3 miejsce - Kubik Nina 4 miejsce- Grzonek Helena 5 miejsce - Czajkowska Maya
Kategoria open: 3 miejsce - Kubik Nina 5 miejsce - Czajkowska Maya
Chłopcy rocznik 2014: 2 miejsce - Liberski Miłosz 4 miejsce - Grodny Franciszek 5 miejsce - Zdzienicki Milo 6 miejsce - Szubart Hugon
Chłopcy rocznik 2012: 4 miejsce - Giacobelli Gabriel
Chłopcy rocznik 2011: 3 miejsce - Stęclik Jan 4 miejsce - Nogaj Bernard 5 miejsce - Ornat Oskar
Kategoria open: 5 miejsce- Stęclik Jan 6 miejsce - Nogaj Bernard
Serdecznie gratulujemy!

29.09.2022r nasze szkolne reprezentacje dziewcząt oraz chłopców w piłce nożnej dzielnie walczyły w Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz w tej dyscyplinie. Drużyna dziewcząt w kategorii młodzież wywalczyła tytuł Mistrza Dzielnicy Żoliborz. Dziewczęta pokonały Szkołę Podstawową nr 92 (3:0) oraz Szkołę nr 267 (4:1). W kategorii chłopców rywalizacja była bardzo zacięta. W pierwszym spotkaniu niestety drużyna z SP 267 okazała się lepsza (2:4). Dwa kolejne mecze zostały wygrane przez naszą reprezentacje z SP 92 (5:1) i SP 68 (3:1). Na zakończenie zawodów zremisowaliśmy (2:2) ze Szkołą Podstawową nr 392 (klasa Legii Warszawa). Ostatecznie chłopcy uplasowali się na miejscu III (2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka)

Nasz absolwent Bartosz Szmytke zdobył dwa medale Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U17 (3-bój L&R). Indywidualnie medal brązowy i w drużynie medal srebrny. Zawody odbyły się w Krakowie w dniach 09-15.08.2022r.
Serdecznie gratulujemy!!!

13 maja 2022r w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U17 w Trójboju Nowoczesnym w laser Run. Bartosz Szmytke, uczeń klasy 8p zdobył brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy!

Bartosz Szmytke zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski w Trójboju Nowoczesnym, który odbył się w Drzonkowie w dniach 09-10.04.2022r. Elżbieta Milancej zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym na ogólnopolskich zawodach pływackich ,, Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się  9 kwietnia 2022r w Warszawie. Natalia Bernat zajęła drugie miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym na ogólnopolskich zawodach pływackich ,, Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się  9 kwietnia 2022r w Warszawie. Leonard Kubicki zajął szóste miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym na ogólnopolskich zawodach pływackich ,, Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się  9 kwietnia 2022r w Warszawie.

Wielkie brawa!!!

W dniach 6-8.04.2022 w MOS nr 6, odbyła się LX Warszawska Olimpiada Młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali siatkarze z klasy 7s1, 7s2 wspomagani kolegami z klasy 6s , 5s i 4s. Nasza reprezentacja pewnie wygrała fazę grupową 2:0 z Pragą Południe i Wilanowem (walkower).  W ćwierćfinale pokonaliśmy 2:0 reprezentację Targówka. W fazie półfinałowej nasz zespół zmierzył się z reprezentacją Białołęki wygrywając w stosunku 2:1. W finałach pokonaliśmy 2:1 Szkołę Podstawową nr 321 reprezentującą dzielnicę Bemowo. W meczu o złoto ulegliśmy zespołowi ze Śródmieścia przegrywając 1:2. Tym samym powtórzyliśmy wynik sprzed kilku lat, zdobywając srebro na tych zawodach. Zmaganiom zawodników przyglądała się wybitna polska siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale OFC, która na zakończenie wręczyła medale. Dumnie reprezentowali szkołę: Kajetan Szydłowski – kapitan zespołu, Jan Rybak, Iwo Lewandowski, Leon Koślacz, Aleksander Raczyński, Olaf Mirota, Bartek Kusiak, Mateusz Kubicki, Tymon Toczyski oraz Mikołaj Antoniuk.