Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Jest to miejsce gdzie oprócz czytania książek można odrobić lekcje, zagrać w gry planszowe, a także zdobywać nowe umiejętności za pomocą gier edukacyjnych. Nasz księgozbiór to głównie lektury, bajki, baśnie, literatura dla dzieci, ale także fantastyka i literatura młodzieżowa. W czytelni uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z księgozbioru podręcznego (słowniki, encyklopedie, albumy, atlasy), czasopism (Świerszczyk, Kumpel, Victor Junior, Młody Technik, National Geographic Odkrywca) oraz ze stanowisk komputerowych. W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze: Justyna Pietrak oraz Katarzyna Jarzyńska

Serdecznie zapraszamy na bloga biblioteki: http://bibliosp65.blogspot.com

Można nas też znaleźć na Youtube – kanał „Orkan Czyta” oraz na Instagramie - profil @orkan.czyta (daj nam suba! :))

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Budynek klas I-III
Poniedziałek 10:00-12:00
Wtorek 10:00-12:00
Środa 12:00-14:00

Budynek klas IV-VIII

REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Wypożyczanie książek rozpoczynamy 14 września. Do tego momentu pracownicy biblioteki wydają wyłącznie podręczniki szkolne i zeszyty ćwiczeń.

2. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki zgodnie z godzinami zamieszczonymi na drzwiach biblioteki.

3. Uczeń przed wejściem do biblioteki myje/dezynfekuje ręce.

4. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość - rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5m.

5. W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. tablety).

6. Zapewnia się, w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia – co godzinę.

7. Regularnie są czyszczone powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.

8. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane dwudniowej kwarantannie.

9. W czytelni dostępne są stanowiska komputerowe. Uczeń może skorzystać z komputera tylko i wyłącznie za zgodą nauczyciela.

10. Do biblioteki zabrania się wnoszenia jedzenia i picia.

11. Okres przetrzymania wypożyczonej książki trwa nie dłużej niż 3 tygodnie.

12. Książki zniszczone należy odkupić.