Osiagnięcia

21 października 2022 w miejscowości Kamion (powiat Sochaczew) odbył się finał XXV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Podobnie jak finały warszawskie, zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 2009 oraz 2010 na dystansie 800 m. Pokonując większość szkół podstawowych z m.st. Warszawy wśród dziewcząt i chłopców młodszych oraz dziewcząt starszych, nasze szkolne reprezentacje pojechały na zawody w bardzo bojowych nastrojach. W malowniczej, leśnej scenerii do biegu stanęło 16 drużyn, zwycięzców poszczególnych powiatów z całego województwa mazowieckiego.  Po wspanialej sportowej walce, obie drużyny dziewcząt stanęły na podium: drużyna dziewcząt młodszych wywalczyła brązowy medal a zespół dziewcząt starszych medal srebrny. Sztafeta chłopców dzielnie walczyła do samego końca i ostatecznie uplasowała się na miejscy siódmym.

Wartym zaznaczenia jest fakt, iż w zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie wojewódzkim z udziałem zwycięzców eliminacji powiatowych, uczestniczyło ponad 100 szkół podstawowych z całego Mazowsza, a w eliminacjach powiatowych  rozgrywanych w poszczególnych powiatach, uczestniczyła ogromna liczba zawodników i zawodniczek z 1700 szkół podstawowych naszego województwa.

{gallery)2023artykuly/biegiprzelajowe(/gallery)