Zapraszamy na naszego bloga

Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:30.

Jest to miejsce gdzie oprócz czytania świetnych książek można odrobić lekcje, poszydełkować z Panią Anią, zagrać w gry planszowe takie jaki Dixit, Kotobirynt czy Cortex, a także zdobywać nowe umiejętności za pomocą gier edukacyjnych. Nasz księgozbiór liczy ok. 12000 książek! Są to głównie lektury, bajki, baśnie, literatura dla dzieci, ale także fantastyka i literatura młodzieżowa. W czytelni uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z księgozbioru podręcznego (słowniki, encyklopedie, albumy, atlasy), czasopism (Świerszczyk, Kumpel, Victor Junior, Młody Technik, National Geographic Odkrywca) oraz ze stanowisk komputerowych. W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze: Justyna Pietrak oraz Anna Majdura.

Serdecznie zapraszamy na bloga biblioteki prowadzonego przez panią Justynę: http://bibliosp65.blogspot.com

Można nas też znaleźć na Youtube – kanał „Orkan Czyta” oraz na Instagramie - profil @orkan.czyta (daj nam suba! :))

Profil na Facebooku – coming soon :)

UWAGA! UWAGA!

W związku z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole od 1 września 2020r. do odwołania wprowadzamy nowe zasady korzystania z biblioteki!

REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Wypożyczanie książek rozpoczynamy 14 września. Do tego momentu pracownicy biblioteki wydają wyłącznie podręczniki szkolne i zeszyty ćwiczeń.

2. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki zgodnie z godzinami zamieszczonymi na drzwiach biblioteki.

3. Uczeń przed wejściem do biblioteki myje/dezynfekuje ręce.

4. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość - rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m.

5. W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. tablety).

6. Zapewnia się, w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia – co godzinę.

7. Regularnie są czyszczone powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.

8. Przed wejściem umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających, mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej.

9. Uczniowie chcący dokonać zwrotu wypożyczonych książek mogą pozostawić je w specjalnie przygotowanym i oznakowanym pudle stojącym przed drzwiami biblioteki. Pracownicy biblioteki na bieżąco ściągają zwrócone książki z kont czytelników i wysyłają powiadomienia zwrotu przez dziennik elektroniczny Librus.

10. Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

11. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane dwudniowej kwarantannie.

12. Obsługa czytelnika ograniczona jest do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych/ wybranych książek.

13. Czytelnia biblioteki jest wyłączona z użytkowania do odwołania.