Osiagnięcia

Przypomnijmy, iż 19.02.19. nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej pewnie zdobyła tytuł mistrzowski dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania w ostatni dzień lutego na hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19. Dziewczęta, choć trochę zdenerwowane, dzielnie przebrnęły przez eliminacje i pierwszego dnia turnieju pewnie pokonały zespół Pragi Południe 2:0 oraz również w stosunku 2:0 - drużynę Wesołej, awansując do kolejnego etapu rozgrywek. Ćwierćfinał odbył się następnego dnia w piątek 01.03.19. Tutaj zespoły prezentowały już dużo wyższe umiejętności. Dziewczęta rozegrały swój pierwszy mecz z zespołem Woli, który składał się z zawodniczek MOS Wola. Mimo świetnej gry i woli walki, nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały spotkanie 0:2.

 

W dniach19 - 20.02.19. w Szkole Podstawowej nr 92, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców. Zmagania żoliborskich szkół rozpoczęły się od turnieju dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły siatkarki z SP 92, SP 267 oraz SP 68. Nasza drużyna dziewcząt złożona z zawodniczek z klasy 6s, wspomagana koleżanką z klasy 6p i 7s oraz dwoma uczennicami klasy 5s rozegrała trzy spotkania. Wszystkie mecze dziewczęta rozstrzygnęły na swoją korzyść i zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Dzielnicy Żoliborz.

 

Zawody Noworoczne dzieci starszych i młodszych oraz młodzików rozegrane. Poznajcie wyniki. Choć to dopiero początek roku to już rozegrano pierwsze zawody na hali. Na starcie stawiło się wielu młodych zawodników i młodych zawodniczek z mazowieckich klubów łuczniczych w tym naszego WKS ORKAN ŻOLIBORZ. Jak na początku każdego roku również i w tym kilkoro dzieci pożegnało już kategorię "Dzieci", na torze powitaliśmy również nowe dzieci, dla których był to pierwszy start w zawodach. Dzieci starsze w kategorii dziewczęta i chłopcy tym razem walczyło na odległości 15 metrów oraz dzieci młodsze na dystansie 10 metrów – w konkurencji barebow (łuki bez celowników). Każde z nich oddało w sumie 30 strzałów w 10 seriach. Młodzicy i Kadeci którzy rywalizowali na dłuższym dystansie -18m mieli za zadanie wystrzelać 60 strzał w dwóch turach po 10serii. Podczas podliczania punktów i wypisywania dyplomów została zorganizowana zabawa łucznicza w strzelaniu drużynowym i indywidualnym.

18 oraz 19.12.18. nasze szkolne reprezentacje dziewcząt oraz chłopców w piłce koszykowej dzielnie walczyły na zorganizowanych w SP 267 Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz w tej dyscyplinie. Drużyna dziewcząt w kategorii dzieci wywalczyła tytuł Mistrza Dzielnicy Żoliborz. Dziewczęta pokonały Szkołę Podstawową nr 92 oraz Szkołę nr 267 sporą przewagą punktową. W przyszłym tygodniu będą reprezentowały dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół dziewcząt grał w składzie: Julia Mieszkowska (kapitan), Helena Pawłowska, Hania Targońska, Ola Damięcka, Pola Czapiewska-Baugh, Julianna Buczek, Maja Piechocka, Olga Cisek, Dominika Głuszek, Zosia Jędrzejewska, Wiktoria Obidzińska oraz Maja Jankowska.

6 listopada 2018r. odbyły się zawody pływackie GRAND PRIX W - MOZP , IV RUNDA ROCZNIKA 2005 FINAŁ. Nasi uczniowie dzielnie walczyli bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepiej popłynął MACIEJ BARAN uczeń klasy 8p, zajmując drugie miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym i piąte miejsce na 100 m sposobem zmiennym. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się WIKTORIA PASIEROWSKA uczennica klasy 7p, zajmując czwarte miejsca w konkurencjach: 50 m stylem motylkowym, 100 m sposobem zmiennym. Serdecznie gratulujemy!!

24 października 2018r. odbyły się zawody dla rocznika 2010 - Pierwszy Krok Pływacki, organizowane przez Warszawski Mazowiecki Związek Pływacki. Uczniowie klasy 3 p godnie reprezentowali szkołę bijąc swoje rekordy życiowe. Dyplomy wywalczyły dwie uczennice:

Zofia Jangas

5 miejsce - 50 m stylem grzbietowym

7 miejsce - 50 m stylem dowolnym

Natalia Bernat

6 miejsce - 50 m stylem grzbietowym

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

W sobotę (20.10.2018) odbyły się zawody terenowe Field w Centrum Miasta. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy z klasy 5s i 6s w kategorii Dzieci. Zawody wygrała Kamila Wolska z 6s zajmując pierwsze miejsce w kategorii Dzieci Dziewczęta oraz w strzelaniu specjalnym. Na podium w swoich kategoriach znaleźli się łucznicy tacy jak Joanna Basaj, Bartosz Darkowski oraz Jan Bieniak z klasy 5s. Tym razem zawody zostały rozegrane na plaży przy Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie. Na pobliskim terenie rozmieszczono 8 celów z oznaczonymi odległościami, które ze względu na swoje położenie dostarczyły zawodnikom dużo emocji.

 

Za nami kolejny etap rywalizacji w biegach przełajowych. Tym razem próbowaliśmy zdobyć Mazowsze. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła. Dziewczynki zdobyły III miejsce. Chłopcy zaś uplasowali się na V pozycji. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz składem drużyny. Dziewczynki: 1.Kostykowska Zuzanna 2. Cisek Olga 3. Pawłowska Helena 4. Skrzypek Aleksandra 6. Damięcka Aleksandra 7. Sidorczuk Jagna 8. Paszczuk Hanna 9. Jabłońska Paulina 10. Staroń Aniela rez. Popoaca Maya rez.Mrozińska Marianna. Chłopcy: 1.Greczkowski Aleksander 2. Książczyk Jakub 3. Trojan Stefan 4. Rymarczuk Jan 5. Gutmański Franciszek 6. Urbańczyk Jeremi 7.Czerwiński Jan 8. Podgórski Aleksy 9. Urbańczyk Julian 10. Lenarcik Oliwier rez. Łukasiak Maciej rez. Darkowski Antoni

Pracowita sobota dla uczniów SP65. Zawodników klubu UKS Żoliborz. 13 października odbyły się zawody w Dwuboju Nowoczesnym.
Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza do lat 14.

II miejsce- Hanna Grelowska
III miejsce- Karolina Szmytke
IV miejsce- Klara Koroblewska

II miejsce- Maciej Baran
III miejsce- Jan Dudkiewicz
V miejsce- Hubert Bednarczuk

Gratulujemy również młodszym dziewczynkom z rocznika 2006 za podjęcie wyzwania i zajęcia wysokich miejsc w rywalizacji ze starszymi!
VII miejsce- Hanna Paszczuk
VIII miejsce- Paulina Jabłońska

Oraz wszystkim pozostałym reprezentantom.