Osiagnięcia

27-28 kwietnia 2019 r. odbyły się zawody ,, PUCHAR POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU NOWOCZESNYM '' w Częstochowie. W rywalizacji brali udział Nasi uczniowie z klasy 6 p i 8 p. Najlepiej wystartowali: MACIEJ BARAN zajmując I MIEJSCE w Dwuboju Nowoczesnym, KAROLINA SZMYTKE zajmując V MIEJSCE w Trójboju Nowoczesnym.

Serdecznie gratulujemy!!!

15 marca 2019 r. w Pruszkowie odbyły się zawody pływackie - Otwarte Wiosenne Mistrzostwa Okręgu Warszawsko Mazowieckiego. W zawodach wystartowali uczniowie z klasy 7 p i 8 p.

W kategorii 14-15 lat najlepiej popłynęli:

Maciej Baran:

2 miejsce – 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym

3 miejsce – 50 m stylem dowolnym

Jan Dudkiewicz:

1 miejsce – 50 m stylem motylkowym

4 miejsce – 50 m stylem dowolnym

5 miejsce – 50 m stylem grzbietowym

12 marca 2019 roku odbyły się zawody pływackie dla rocznika 2010. Dzieci z klasy 3 p bardzo dobrze wystartowały bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepiej popłynęła Hania Kopyś, która zajęła 5 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniowie klasy sportowej w barwach WKS ORKAN Żoliborz zdobywają medal na Halowych Mistrzostwach Młodzików. Pięć medali przywieźli mazowieccy zawodnicy z Głuchołaz, gdzie 16 i 17 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Złote medale wywalczyli Jakub Kultys (Hubertus Zalesie Górne) - młodzik starszy - oraz zespół młodziczek starszych Mazowsza Teresin (Oliwia Dylik, Agata Michałowska i Alicja Zygmunciak). Drugie miejsce w kategorii młodzików starszych zajął zespół Orkana Żoliborz Warszawa (Antoni Damięcki, Michał Dybczyński i Kacper Gotkowski). Brązowy medal indywidualnie wywalczyli Ewelina Lisiecka (Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) – młodziczka starsza – oraz Jerzy Sputo (Łuczniczy Marymont Warszawa) – młodzik starszy.

Przypomnijmy, iż 19.02.19. nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej pewnie zdobyła tytuł mistrzowski dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania w ostatni dzień lutego na hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19. Dziewczęta, choć trochę zdenerwowane, dzielnie przebrnęły przez eliminacje i pierwszego dnia turnieju pewnie pokonały zespół Pragi Południe 2:0 oraz również w stosunku 2:0 - drużynę Wesołej, awansując do kolejnego etapu rozgrywek. Ćwierćfinał odbył się następnego dnia w piątek 01.03.19. Tutaj zespoły prezentowały już dużo wyższe umiejętności. Dziewczęta rozegrały swój pierwszy mecz z zespołem Woli, który składał się z zawodniczek MOS Wola. Mimo świetnej gry i woli walki, nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały spotkanie 0:2.

W dniach19 - 20.02.19. w Szkole Podstawowej nr 92, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców. Zmagania żoliborskich szkół rozpoczęły się od turnieju dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły siatkarki z SP 92, SP 267 oraz SP 68. Nasza drużyna dziewcząt złożona z zawodniczek z klasy 6s, wspomagana koleżanką z klasy 6p i 7s oraz dwoma uczennicami klasy 5s rozegrała trzy spotkania. Wszystkie mecze dziewczęta rozstrzygnęły na swoją korzyść i zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Dzielnicy Żoliborz.

Zawody Noworoczne dzieci starszych i młodszych oraz młodzików rozegrane. Poznajcie wyniki. Choć to dopiero początek roku to już rozegrano pierwsze zawody na hali. Na starcie stawiło się wielu młodych zawodników i młodych zawodniczek z mazowieckich klubów łuczniczych w tym naszego WKS ORKAN ŻOLIBORZ. Jak na początku każdego roku również i w tym kilkoro dzieci pożegnało już kategorię "Dzieci", na torze powitaliśmy również nowe dzieci, dla których był to pierwszy start w zawodach. Dzieci starsze w kategorii dziewczęta i chłopcy tym razem walczyło na odległości 15 metrów oraz dzieci młodsze na dystansie 10 metrów – w konkurencji barebow (łuki bez celowników). Każde z nich oddało w sumie 30 strzałów w 10 seriach. Młodzicy i Kadeci którzy rywalizowali na dłuższym dystansie -18m mieli za zadanie wystrzelać 60 strzał w dwóch turach po 10serii. Podczas podliczania punktów i wypisywania dyplomów została zorganizowana zabawa łucznicza w strzelaniu drużynowym i indywidualnym.

18 oraz 19.12.18. nasze szkolne reprezentacje dziewcząt oraz chłopców w piłce koszykowej dzielnie walczyły na zorganizowanych w SP 267 Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz w tej dyscyplinie. Drużyna dziewcząt w kategorii dzieci wywalczyła tytuł Mistrza Dzielnicy Żoliborz. Dziewczęta pokonały Szkołę Podstawową nr 92 oraz Szkołę nr 267 sporą przewagą punktową. W przyszłym tygodniu będą reprezentowały dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół dziewcząt grał w składzie: Julia Mieszkowska (kapitan), Helena Pawłowska, Hania Targońska, Ola Damięcka, Pola Czapiewska-Baugh, Julianna Buczek, Maja Piechocka, Olga Cisek, Dominika Głuszek, Zosia Jędrzejewska, Wiktoria Obidzińska oraz Maja Jankowska.

6 listopada 2018r. odbyły się zawody pływackie GRAND PRIX W - MOZP , IV RUNDA ROCZNIKA 2005 FINAŁ. Nasi uczniowie dzielnie walczyli bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepiej popłynął MACIEJ BARAN uczeń klasy 8p, zajmując drugie miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym i piąte miejsce na 100 m sposobem zmiennym. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się WIKTORIA PASIEROWSKA uczennica klasy 7p, zajmując czwarte miejsca w konkurencjach: 50 m stylem motylkowym, 100 m sposobem zmiennym. Serdecznie gratulujemy!!