Świetlica

 

Lista nauczycieli pracujących w świetlicy.

Z nauczycielami można skontaktować się poprzez dziennik elektroniczny lub tel: (22) 277 16 54

Warmiak Anna (kierownik świetlicy)

Chojna Anna (3b)
Fidzińska Anna (1a)
Katana-Paziewska Katarzyna (1b)
Krawczak Sylwia (2b)
Kucharska Karolina (1d)
Soszyńska Katarzyna (2a)
Staroń Maria i Czaja Paula (klasy 4)
Szlęk Katarzyna (2c)
Tyszkiewicz Joanna (1c)
Uszyńska Monika (3a)
Wujakowska Judyta (3c)

Regulamin świetlicy do pobrania : 

Dobrowolne wpłaty na zakup niezbędnych materiałów i pomocy do zajęć dla dzieci w świetlicy prosimy wpłacać na konto szkoły o numerze:

 
88 1030 1508 0000 0005 5098 5063
Z DOPISKIEM: ŚWIETLICA PRZY SP 65
 
 

PROJEKTY I WYDARZENIA:

A oto nasz wkład w akcję PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

Świetliczaki, zapraszamy do kolejnej akcji Strażników Lasu PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA 

Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy wszystkie dzieci do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Na czym to polega? To nic trudnego: wystarczy wyjść na dwór i przytulić się do drzewa, otoczyć je swoją miłością! Zrobić przy tym zdjęcie, z oznaczeniem #straznicylasow i wysłać do organizatorów. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! 

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj, my zrobimy to wspólnie w świetlicy

https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/tydzien-dobrych-uczynkow-dla-lasow/

Uwaga Świetliczaki, jest akcja!!!

Zapraszamy Was do udziału w ciekawej akcji Laurka dla Strażników Lasów, czyli dla wszystkich Strażaków i Leśników, którzy ochraniają nasze lasy przed pożarami.

Czy wiecie że w 2019 roku w naszym kraju było 96350 pożarów lasów?
Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? ponieważ to właśnie nasi Strażnicy Lasów czuwają by się one nie rozprzestrzeniały.
W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Wraz z organizatorami akcji chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę współtworząc wirtualną GIGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski. A więc czekamy na Wasze prace do 29 kwietnia. Laurkę wyślijcie samodzielnie lub przynieście do świetlicy.

Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj:

https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/laurka-dla-straznikow-lasow/

ZABAWA SZTUKĄ

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej świetlicy będziemy realizować dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne. Pierwszy z nich „ZABAWA SZTUKĄ”, związany jest ze oczywiście ze światem sztuki. Dzieci będą miedzy innymi miały możliwość rozwijać swoją aktywność twórczą w procesie zabawy; poznają różnorodne techniki plastyczne; będą miały okazję poznać świat sztuki o charakterze lokalnym, europejskim i światowym; poznają wybrane dzieła sztuki i ich twórców.

Drugi projekt „EUROPA I JA” podejmuje tematykę europejską, ma na celu przybliżyć dzieciom wiedzę na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w projekcie dzieci na przykład zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, odkryją swoje talenty, rozwiną swoją kreatywność.

W tym roku uczestniczymy też w Ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”, która ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych.

Cele akcji Zdrowo i Sportowo:

Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli.

Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.

Zdrowe nawyki trwają przez całe życie.

Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji.

Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

KONKURS EKOLOGICZNO-FOTOGRAFICZNY „Najciekawszy EKO-STRÓJ”

Już niedługo, 22 kwietnia, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi, promujący postawy ekologiczne w naszym życiu. Dlatego nasza świetlica organizuje ogólnopolski konkurs ekologiczno-fotograficzny na Najciekawszy Eko-strój, wykonany z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów, a następnie uwieczniony na zdjęciu. Fotografia powinna przedstawiać wykonany przez dziecko strój, zaprezentowany na modelu, manekinie, wieszaku lub też na dziecku (bez widocznej twarzy dziecka). Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III. Konkurs trwa od 29 marca do 30 kwietnia

Regulamin konkursu do pobrania: 

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE do pobrania:  

 

Uczestniczymy w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”

Główne cele projektu:

Wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne.

Inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej.

Cele szczegółowe:

Prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni, uwagi. Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i aktywności dziecka w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego pozawania stymulującego rozwój. Wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności. Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Akademia Świetlicowa: „Świetliczaki na tropie…skrzydeł natury”

Nasza świetlica bierze udział w programie: Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Akademia Świetlicowa „Świetliczaki na tropie……skrzydeł natury”. Organizatorami projektu „Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie skrzydeł natury…” jest Wydawnictwo SUKURS z siedzibą w Warszawie, ul. Gen. Józefa Zajączka 9A, lok. C1, reprezentowane przez redakcję dwumiesięcznika Świetlica w Szkole”.

Cele projektu:

  • wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego  umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;

  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;

  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju;

  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;

  • nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce.