Aktualności

31 marca klasa „0” odwiedziła naszą szkolną bibliotekę. Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania z cyklu „Pan Kuleczka”, które czytała Pani Katarzyna Jarzyńska. Pan Kuleczka to seria bajecznie kolorowych książek dla dzieci autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Elżbiety Wasiuczyńskiej. Pogodne i ciepłe opowiadania, w których tytułowy Pan Kuleczka opiekuje się trójką niezwykłych przyjaciół. Czytając opowiadanie poznaliśmy sympatyczną gromadkę, przeżywającą codziennie niecodzienne przygody!

W jej skład wchodzą: niesforna, rozbrykana kaczka Katastrofa, flegmatyczny i refleksyjny pies Pypeć, a także wyjątkowo małomówna mucha Bzyk-Bzyk. Każdy dzień w życiu bohaterów przynosi nowe, ciekawe wydarzenia. Dzięki cierpliwemu i pomysłowemu Panu Kuleczce, jego podopieczni potrafią docenić i cieszyć się z najmniejszych drobiazgów.

Dzieci na koniec zilustrowały opowiadanie – przepięknie i kolorowo.