Nasza szkoła

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu grupy Odyseuszy na EuroFestiwal 2018 do Niemiec. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy tam być i reprezentować Naszą Szkołę. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. W pierwszym dniu podczas gry terenowej zapoznaliśmy się z naszymi drużynami kumpelskimi z Montessorischule Niederbarnim z Niemiec oraz Forest Hills Central Middle School z Michigan. Po południu odbyła się ceremonia otwarcia EuroFestiwalu. Dzień drugi to pierwszy nasz występ, tzw. rozwiązywanie problemu spontanicznego, który ma charakter tajny i nie jest dostępny ani dla publiczności, ani dla trenerów. Wieczorem odbył się także międzynarodowy kiermasz na którym reprezentanci każdego z krajów mogli za symboliczną opłatą sprzedawać suweniry związane z kultura, obyczajami swojego regionu.

Trzeciego dnia przyszedł czas na nasz występ w ramach przeglądu. Choć to nie był oficjalnie konkurs, punkty jakie otrzymaliśmy uplasowały nas na miejscu trzecim, tuż za szkołami ze Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Po występie przyszedł czas na przygotowania do prezentacji w tak zwanych "mixach" - a więc z grupami kumpelskimi z Niemiec i USA. Młodzież wspólnie musiała wymyślić ośmiominutowe przedstawienie na zadany temat, oczywiście w języku angielskim. Wieczorem odbył się Cultural Festival, na którym każda z reprezentacji dała 8 minutowy występ nawiązujący do specyfiki swojego kraju - kultury, tradycji, obyczajów.

Dzień czwarty to występ w "mixach". Wystawialiśmy przedstawienie jako pierwsi - rano, więc trzeba było szybko się rozbudzić. W kwalifikacji konkursowej w grupach międzynarodowych zajęliśmy ósme miejsce - ale i tak było fajnie.

Nie obyło się oczywiście bez relaksu i spacerów nad jezioro oraz do lasu. Drugiego maja wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.