28 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi  „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której główny cel to oczywiście zachęcenie uczniów do spożywania większej ilości jabłek. Już na kilka dni przed kiermaszem na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka „Właściwości prozdrowotne jabłek” – zawartość witamin, pierwiastków, właściwości lecznicze, ciekawostki oraz przepisy z jabłkiem w roli głównej.

W czwartek na długich przerwach odbywały się konkursy np.: jedzenie jabłka bez użycia rąk, konkurs na najdłuższą obraną skórkę. Było przy tym dużo śmiechu, radości, pozytywnych emocji, a wygrani otrzymali nagrodę w postaci notesików, breloczków i ołówków z logo SP 65. Tego dnia odbył się również kiermasz z jabłkiem w roli głównej na którym można było zakupić pyszną szarlotkę, biszkopt z jabłkiem, racuchy, muffiny a to wszystko popić sokiem 100% z jabłka. Było cudownie i pysznie! Na kiermaszu zebraliśmy niemałą sumkę, która pozwoli na zakup pomocy edukacyjnych i dekoracji do sali biologicznej. Akcja nie odniosłaby takiego sukcesu gdyby nie pełna gotowość i zaangażowanie uczniów i rodziców. To dzięki Waszej hojności nasz stół zastawiony był tyloma zdrowymi, domowymi smakołykami!

Organizatorzy:

Iwona Mierzwa