Nasza szkoła

CO SIĘ U NAS DZIEJE ?!

W naszej klasie dużo się dzieje :D

W czasie nauki on-line wychowawczyni Pani Beata Snachowska i nauczyciel wspierający - Pani Monika Lewandowska wspólnie z uczniami organizują wiele wydarzeń. Bliska nam jest ekologia: uczniowie zrobili prezentacje multimedialne o zachowaniach proekologicznych, wykonali plakaty na konkurs „Ekologiczny dom”. Wspólnie zorganizowaliśmy wirtualne Mikołajki klasowe, podczas których były gry i zabawy on-line. Ku zaskoczeniu uczniów na spotkanie przybył Święty Mikołaj i złożył nam życzenia świąteczne. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne o świętach w różnych krajach: Polsce, Argentynie, Białorusi, Chinach, Czeczenii. Wydarzenie uświetnił koncert, podczas którego uczniowie prezentowali swoje zdolności muzyczne, były kolędy, rozwiązywaliśmy krzyżówki, tworzyliśmy e-kartki świąteczne oraz składaliśmy sobie życzenia.

 Jesteśmy miłośnikami zwierząt, postanowiliśmy symbolicznie uczcić dzień psa Goldena Retrievera, podczas którego każdy miał mieć obrazek przedstawiający psa Goldena. Jedna z naszych koleżanek wykonała prezentację na temat tego jak należy pomagać zwierzętom w czasie zimy.

Uroczyście obchodziliśmy Walentynki, Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali niespodzianki dla koleżanek, zrobili e-kartki z życzeniami. Jeden z uczniów podzielił się z nami swoją prezentacją o kobietach, które zmieniły świat.

Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na pierwszy dzień wiosny, który powitaliśmy w kolorowych strojach, w tle były kwiaty, wiosenna muzyka. Uczniowie prezentowali swoje wiersze o wiośnie.

W naszej klasie odbyło się spotkanie wielkanocne on-line, na którym w uroczystych strojach rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych w Polsce i na świecie. Uczniowie prezentowali swoje prace na ten temat, składaliśmy sobie życzenia, obejrzeliśmy kilka prezentacji multimedialnych.

 Uczniowie i wychowawczyni naszej klasy uczestniczą w cyklu spotkań integracyjnych on-line zorganizowanych przez Panią Monikę Lewandowską. Podczas spotkań przebieramy się w kostiumy, opowiadamy sobie o naszych zainteresowaniach, pokazujemy sobie swoje kolekcje, polecamy książki warte przeczytania, filmy warte obejrzenia, wspólnie spędzamy czas. Uczniowie biorą udział w różnych zabawach. Dzielimy się zainteresowaniami muzycznymi. Na spotkaniach rozmawiamy o naszych problemach klasowych, szukamy rozwiązań i wspieramy się wzajemnie.

W klasie powstał kącik kulinarny.   Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne, przysłali zdjęcia przygotowanych deserów, brali udział w zabawie związanej z przesłanymi zdjęciami. Zapraszamy do obejrzenia galerii.