Nasza szkoła

Nasi wolontariusze (aż 32 osoby) mają już za sobą pierwszą 10-cio godzinną akcję. Miniona niedziela 11.10.20. była dla nas bardzo pracowita już od samego rana. O 6:40 spotkaliśmy się, by pomagać podczas IV Przeszkodowego Biegu Hutnika. Bieg odbywał się w wyjątkowej scenerii Huty ArcelorMittal Warszawa, dzięki czemu wolontariusze mogli wejść na teren Huty, który normalnie jest zamknięty dla osób postronnych. Przed akcją każdy wolontariusz musiał odbyć szkolenie BHP. Bieg Hutnika to pierwszy w Polsce industrialny bieg przeszkodowy, wydarzenie ukierunkowane na połączenie: - umiejętności pochodzących z różnych dziedzin aktywności fizycznej, - rywalizacji z umiejętnością i chęcią współpracy, - wysiłku fizycznego z dobrą zabawą.

 

Trasa biegu liczyła około 12 kilometrów, na której rozstawione były przeszkody, w tym przeszkody wynikające z ukształtowania terenu oraz przeszkody zbudowane przez organizatora m.in. ostre zakręty, barierki, górki czy rowy z lodowatą wodą . Do naszych zadań należało: pomaganie zawodnikom podczas startu, zabezpieczanie trasy, obstawianie poszczególnych przeszkód, obsługiwanie zawodników na mecie: wręczanie medali, rozdawanie wody, kocy termicznych, ale także niejednokrotnie kibicowanie zawodnikom i wspieranie ich w trudnych momentach. Wolontariusze po wielu godzinach pracy, zmęczeni, ale także bardzo zadowoleni, wrócili do domu. Zapraszamy do galerii zdjęć.