Osiagnięcia

Koszykarski maraton dziewczęta rozpoczęły 17.01.23. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji XLI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta dzielnie przebrnęły przez eliminacje, pokonując drużyny ze Śródmieścia oraz Mokotowa i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. W ćwierćfinale pewnie pokonały swoje rywalki Białołękę oraz Bemowo i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału WOM. Półfinał jest niezwykle wymagający, ponieważ każda drużyna rozgrywa trzy mecze przez trzy kolejne dni. W pierwszym spotkaniu dziewczęta pokazały wysokie umiejętności techniczne i wygrały z drużyną Śródmieścia. Drugi mecz półfinału to bardzo dobre spotkanie ze szkołą z Targówka, które nasze uczennice rozstrzygnęły na swoją korzyść. Zapewniły sobie tym samym miejsce wśród sześciu najlepszych drużyn w Warszawie.

W ostatnim meczu półfinału dziewczęta zagrały trochę słabsze spotkanie, brakowało zgrania oraz celności  i ostatecznie przegrały z drużyną z Ursynowa wysokim stosunkiem koszy. Okazało się, że w tabeli końcowej aż trzy szkoły miały taki sam bilans meczy zwycięskich i przegranych (dwa zwycięstwa,  jedna porażka). O kolejności w półfinale znowu decydował bilans poszczególnych koszy zdobytych/straconych pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Po wszystkich obliczeniach okazało się, że wysoka przegrana z trzeciego meczu uplasowała nas na trzeciej pozycji. Pierwsze dwa miejsca walczyły o prawo gry w ścisłym finale WOM, natomiast miejsce III z półfinału musiało zadowolić się miejscem V. Wartym zauważenia jest fakt, że nasze dziewczęta  wygrały z zespołem z Białołęki, który zdobył tytuł Mistrzyń Warszawy w tym roku szkolnym. Gratulacje dla dziewcząt, trenerów oraz ogromne podziękowania dla nauczycieli, którzy zwalniali dziewczęta na kolejne mecze. Wyrazy uznania dla kierujemy także w stronę rodziców, którzy wykazują się wyrozumiałością w opuszczaniu przez dzieci zajęć dydaktycznych. Zespół grał w składzie: Łucja Nędzyńska, Anita Umiastowska, Kaja Sidor, Maria Wielogórska, Lena Treichel,  Zuzanna Anusiewicz, Patrycja Staniszewska, Nela Karwowska, Katarzyna Gackowska, Łucja Szubart, Antonina Menkiewicz, Kaja Paszczuk oraz Julia Górecka.