Nasza szkoła

        

Akcja obywatelska „Pytamy o zielone” - warsztaty z udziałem organizatora akcji P. Przemysławem Radwanem. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Warszawy/Dzielnicy Żoliborz do udziału w akcji obywatelskiej „Pytamy o zielone”. Akcja polega na zadawaniu pytań i działaniu na rzecz ambitniejszych celów środowiskowych w programach kandydatów i kandydatek do samorządów. Celem akcji jest wyciągnięcie na pierwszy plan tematów: wody i zieleni, powietrza i odpadów, których stan wprost przekłada się na jakość naszego życia i nasze zdrowie. Woda, zieleń, powietrze i odpady mają szczególny wpływ na jakość życia mieszkańców i mieszkanek miasta czy wsi.

Są to również obszary, dla których istnieje już szeroki wachlarz sprawdzonych rozwiązań. Poprawa jakości wody i zdrowa zieleń, czyste powietrze, a także odpowiednie zarządzanie odpadami przekłada się bezpośrednio na poprawę zdrowia mieszkańców i mieszkanek danej okolicy oraz zmniejszenie kosztów, zarówno dla nas jak i dla samorządów.
Pytając o zielone spotkaliśmy się z panem Przemysławem Radwanem, który przybliżył nam problemy klimatyczne i rozmawialiśmy jak to my uczniowie możemy dbać o środowisko. Spotkaliśmy się 22,03 - klasa 5a i 26,03 klasa 5p. Dziękujemy i mamy nadzieje, że to tylko początek naszych spotkań.