Nasza szkoła

        

3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Pani Agnieszka Woźnicka i Pani Katarzyna Jarzyńska przygotowały zajęcia, w których uczestniczyła klasa 5P. Uczniowie poznali jakie są rodzaje niepełnosprawności a także jakie są zasady zachowania względem osób z niepełnosprawnością. Następnie uczniowie mieli okazję poznać historię Alany - kobiety z niepełnosprawnością ruchową, która maluję przepiękne obrazy trzymając pędzel w ustach. W kolejnym etapie zajęć uczniowie mieli za zadanie stworzyć plakat z hasłem motywującym, wspierającym ludzi z niepełnosprawnością.

 

Ozdabianie plakatu farbami polegało na trzymaniu pędzelka w ustach. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach. Część uczniów zgodnie stwierdziła, ze jest to bardzo trudne, ale byli tacy, którzy odnaleźli w tym sposobie nowy obszar zainteresowań, a może nawet pasję..... .
Zajęcie były prowadzone w ramach projektu "Każdy inny-wszyscy równi" i miały na celu:
- pogłębianie rozwoju akceptacji dla inności
- modelowanie postaw prospołecznych
- zapobieganie wykluczenia
- poznanie i zrozumienie sytuacji osób z niepełnosprawnością
- poznanie oczekiwań osób z niepełnosprawnością względem osób sprawnych.