8 grudnia w naszej szkole odbył się "Konkurs Orkanowski". Trzyosobowe zespoły z klas ósmych oraz siódmych rozwiązywały zadania wiedzowe dotyczące patrona szkoły - Władysława Orkana, regionu z którego pochodził oraz okresu historycznego w którym żył. Obok zadań z teorii były także zadania praktyczne np. opatrywanie skręconej kostki, rzut do kosza czy identyfikacja podstawowych artykułów spożywczych. Konkurs miał bardzo wyrównany przebieg, aż pięć klas otrzymało taką samą liczbę punktów. O ostatecznej kolejności zadecydowała dogrywka w formie quizu, która odbyła się 12 grudnia.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu Orkanowskiego została drużyna z klasy 8b, czyli
Aleksandra Wojciechowska, Franciszek Toczyski, Misza Kovalenko.
Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 8c - Kinga Mazurek, Kajetan Rychter, Sandra Ciuśniak. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z klasy 8s1: Kacper Poncyleusz, Antoni Gajewski, Maciej Jędrych.
Drużyny zostały nagrodzone kartami upominkowymi do Empiku sfinansowanymi przez Radę Rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, klasie 8s2 za pomoc przy organizacji całego wydarzenia oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

Izabela Krasicka
Łukasz Konecki