Nasza szkoła

 

Znamy już wyniki konkursu na najlepiej wykonany „Model przestrzenny DNA”. Tematy z genetyki są trudnym zagadnieniem z biologii. W wyobrażeniu jak wygląda DNA w komórce 8 klasom pomogły modele DNA, które wykonywali w grupach, parach bądź samodzielnie w ramach pracy domowej długoterminowej z biologii. Prace można było podziwiać przez dłuższy czas na wystawie ale też zagłosować na swojego faworyta w ramach konkursu na najlepiej wykonany „Model przestrzenny DNA”.

Wyniki: 1 miejsce – model z Lego (Antoni Baran 8b), 2 miejsce – model makaronowy (Palikot Olle 8s2), 3 miejsce – model z masy (Aleksander Sobiesiak 8b i Julian Gąsiorowski )

Rozdanie nagród już wkrótce!

Dziękuje wszystkim 8 klasom za możliwość podziwiania prac, które były wyjątkowo pomysłowe, estetyczne, a w wielu przypadkach pracochłonne, wiem, że spędziliście mnóstwo czasu na wymyśleniu koncepcji jak osiągnąć pożądany kształt podwójnej helisy.

Mam nadzieję, że nie zraziliście się do modelowania – bo to super sprawa!

Nauczyciel biologii

Edyta Grzeszczuk