Nasza szkoła

 

W październiku, w naszej świetlicy, obchodziliśmy jesienne Święto wesołego ziemniaka. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ziemniaka, zabawić się w małego artystę twórczo wykorzystując do tego ziemniaczane stempelki. Były także zawody sportowe z wykorzystaniem ziemniaków. Dzieci brały udział w ciekawych konkurencjach: sadzenie i zbieranie ziemniaków, podawanie ziemniaka górą i dołem, sztafeta z pisaniem, slalom z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do celu oraz najdłuższa obierka. W konkursie na Ziemniaka Olbrzyma oraz ziemniaczany wierszyk laureatami zostali Ignacy W. z klasy 1a oraz Adam R. z klasy 1b. Poniżej prezentujemy wierszyki chłopców, a w galerii fotorelację z naszych zabaw. 

„Wiersz o ziemniaku”

Październik – czas ziemniaka.

Cieszy się dziś cała klasa: pierwsza A i pierwsza B,

No i oczywiście P.

Ziemniaku kochany – Twój smak jest lepszy niż banany.

Jesteś taki dobry, że jadłyby Cię nawet bobry.

Bobry dziś już poszły spać,

A my ziemniaki jemy i piłkę kopiemy/

Ignacy kl. 1a

 

Ziemniak jest dobry,

Nie znał go Chrobry,

Nie znała Wanda,

Rósł tylko w Andach.

Co za smaczki, nasze ziemniaczki!

Do Europy, mój miły panie,

Przywieźli go łakomi Hiszpanie.

Do Polski sprowadziła Bona,

Historia nie jest jeszcze skończona.

Co za smaczki, nasze ziemniaczki!

A może było całkiem inaczej,

Sobieski z Wiednia przywiózł go raczej.

Adam kl. 1b