Nasza szkoła

        

Już po raz kolejny gościliśmy panią Agatę Chybińską, która prowadzi akcję charytatywną "Misja Gambia". Uczniowie naszej szkoły od paru lat zbierają dla swoich rówieśników z Gambii przybory szkolne, piłki do gier zespołowych, zabawki edukacyjne. Pani Agata na poniedziałkowych spotkaniach przedstawiła rezultaty akcji. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć podziękowania uczniów z gambijskiej szkoły skierowane do naszych wychowanków. Obejrzeliśmy jak powstawało przyszkolne boisko do siatkówki, zapewne jedne z pierwszych w Gambii. Zawisła tam siatka ufundowana przez klasę Vs i panią wychowawczynie Katarzynę Żołądź. Poznaliśmy trochę uroków i trudów codziennego życia w Gambii oraz mieliśmy okazje zobaczyć sposoby obchodzenia tamtejszych tradycyjnych świąt.

W tym roku także ruszamy z akcją. Będziemy zbierać przede wszystkim ołówki, długopisy, gumki, temperówki, linijki, książki po angielsku dla najmłodszych i trochę starszych dzieci, gadżety odblaskowe. Poza tym zabawki edukacyjne np. liczydła, karty do nauki języka angielskiego, gry planszowe w języku angielskim, itp., a także piłki do siatkówki, nożne. Rzeczy przynosimy do pokoju nauczycielskiego lub przekazujemy wychowawcom klas. Akcja trwa do drugiej połowy grudnia. 
Więcej informacji można znaleźć tu: https://www.facebook.com/misjagambia/