GRAND PRIX WMOZP – I runda!
Na przełomie lutego i marca 2022 roku odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix WMOZP dla rocznika 2009 – 2010, 2007- 2008. Z Naszej Szkoły wystartowało 30 uczniów z klas 5p, 6p, 7p, 8p.
Dekorowani byli:
- Bartosz Szmytke zajął drugie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i 200 m stylem dowolnym w roczniku 2007- 2008.
- Natalia Bernat zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym w roczniku 2010.
- Elżbieta Milancej zajęła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i 200 m sposobem zmiennym w roczniku 2009.
Serdecznie gratulujemy!!!
- Szczegóły
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP65
21 marca odbył się w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Zorganizowano konkurs na najbardziej kolorowe, szalone, wiosenne przebranie. Uczniowie zaprezentowali swoje stroje na specjalnym apelu. Zacne jury złożone z nauczyciela oraz uczniów oceniało estetykę, pomysłowość oraz kreatywność stroju, a także jego prezentację „na wybiegu”. Rozdanie nagród dla osób z najwyższą liczbą punktów już wkrótce. Ponadto w godzinach popołudniowych, uczennica klasy 8c - Nina Miler przeprowadziła dla chętnych uczniów warsztaty z pielęgnowania i sadzenia oaz przesadzania roślin doniczkowych. To pierwsze tego typu zajęcia. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości ponownie zorganizujemy podobne warsztaty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia - uczniom oraz nauczycielom.
Samorząd Szkolny.
- Szczegóły
SIATKARKI I SIATKARZE MISTRZAMI ŻOLIBORZA
Dnia 22.03.22. w Szkole Podstawowej nr 92, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców w kategorii Dzieci. Zmagania żoliborskich szkół rozpoczęły się od turnieju dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły siatkarki z SP 92, SP 267. Nasza drużyna dziewcząt złożona z zawodniczek z klasy 7s1 oraz 7s2, wspomagana koleżankami z klasy 6 i 5s, rozegrała dwa spotkania. Wszystkie mecze dziewczęta rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając dużą przewagą punktową i zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Dzielnicy Żoliborz. Zespół dziewcząt grał w składzie: Ula Piotrowska – kapitan zespołu, Martyna Sperczyńska, Emilia Węgiełek, Pola Sadłek, Tola Włodarczyk, Marysia Bednarczuk, Zuzia Wiercioch, Kaja Sidor oraz Łucja Nędzyńska i Michalina Mielczarska.
- Szczegóły
KOSZYKARZE NA V MIEJSCU W WARSZAWIE, DZIEWCZĘTA W PIERWSZEJ X
Jeszcze przed feriami, szkolne reprezentacje chłopców oraz dziewcząt w piłce koszykowej zdobyły mistrzowski tytuł Dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji XL Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy dzielnie przebrnęli przez eliminacje, pokonując zespół z Wesołej i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. W ćwierćfinale zagrali świetne spotkanie wygrywając z zespołem Bemowa. W półfinale turnieju stawka okazała się bardzo mocna, bo w tym etapie rozgrywek grają już zazwyczaj zespoły trenujące koszykówkę. Po zaciętym meczu z Wawrem, mimo świetnej, ambitnej gry, do pierwszej „czwórki” naszym chłopcom nie udało się niestety awansować. W ostatnim meczu zawodów, koszykarze rozegrali mecz z Białołęką i zajęli ostatecznie 5 miejsce w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!
- Szczegóły
SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO KLAS IV - VIII
W dniach 08 - 09.03.2022. na terenie naszej szkoły odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym. W zawodach mogli startować wszyscy uczniowie SP 65, po wcześniejszym zgłoszeniu do nauczycieli organizujących zmagania. W turnieju wzięło udział ponad 80 uczniów. Zawody rozegrano w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na poziomy klas oraz płeć. Zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności sportowe i rozegrali pasjonujące spotkania. Uczniowie, którzy uplasowali się w przedziale miejsc 1 – 6 otrzymali okolicznościowe dyplomy a zwycięzcy poszczególnych kategorii (miejsca 1 – 3) - nagrody rzeczowe. Zawody zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców SP 65, za co serdecznie dziękujemy. Poniżej podajemy klasyfikację końcową (miejsca 1- 3):
- Szczegóły
ZBIÓRKA FUNDUSZY DLA DZIECI - OFIAR WOJNY W UKRAINIE W RAMACH AKCJI UNICEF
29 (wtorek) oraz 30 (środa) marca przewidziana jest zbiórka funduszy dla dzieci - ofiar wojny w Ukrainie. Zbiórka będzie przeprowadzona zarówno w "starej szkole" (klasy IV - VIII) jak i dla uczniów klas I -III. Pieniądze zostaną przekazane na m.in.: zapewnienie dzieciom bezpiecznych schronień, opiekę medyczną, wsparcie psychologiczne, czystą wodę oraz dostęp do środków higienicznych.
PROSIMY, PRZYNIEŚCIE PIENIĄDZE DO PUSZEK!!!
- Szczegóły
Wycieczka do zakładu ZUSOK w Warszawie
Klasa 4a z wychowawczynią Małgorzatą Chlapek oraz Panem Łukaszem Koneckim wybrała się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych dla miasta Warszawy. Na ciekawych warsztatach prowadzonych przez pracowników ww. zakładu, ćwiczyliśmy prawidłową segregację śmieci, poznaliśmy, co oznacza recykling i dlaczego odzyskiwanie surowców wtórnych jest tak istotne dla środowiska naturalnego. Ponadto dowiedzieliśmy się, co dzieje się z odpadami, których nie można już poddać recyklingowi i dlaczego lepiej je spalać niż składować. Pracownicy wyjaśnili także, że obecnie proces spalania odpadów dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów nie wpływa negatywnie na jakość powietrza. Po zajęciach zachęcamy wszystkich do (umiejętnej) segregacji odpadów, dla dobra naszej planety.
- Szczegóły
Eksperymenty w świetlicy
Prezentujemy Wam dzisiaj nasze kolejne doświadczenia, jakie wykonaliśmy w czasie zajęć świetlicowych, w ramach naszej innowacji pedagogicznej „Zabawy eksperymentalne w świetlicy”. Najpierw założyliśmy w sali hodowlę kryształków soli, dzięki której poznaliśmy właściwości parowania wody i powstawania kryształków. W słoiku przygotowaliśmy roztwór nasycony soli w celu jej krystalizacji. Na słoiku oparliśmy patyczek z nitką, którą zanurzamy w roztworze. Słoik odstawiliśmy na kilka dni, i otrzymaliśmy piękne kryształki soli.
- Szczegóły
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP65 - 21 MARCA
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, organizujemy dwa wydarzenia:
- KONKURS NA NAJBARDZIEJ ODJECHANE KOLOROWE EKSCENTRYCZNE PRZEBRANIE Z MOTYWAMI WIOSENNYMI
- WARSZTATY DLA UCZNIÓW Z SADZENIA I PRZESADZANIA ROŚLIN
Konkursowa prezentacja przebranych osób odbędzie się na apelach w poniedziałek 21 marca, na lekcjach od 10 35 do 13 45.
Jury w składzie mieszanym uczniowsko - nauczycielskim będzie oceniać:
- pomysłowość i kreatywność stroju,
- estetykę i wykonanie stroju,
- pokaz stroju na "wybiegu modowym", jak i w krótką słowną prezentację siebie.
- Szczegóły













