Osiagnięcia

        

22.02.18. nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej zdobyła tytuł Mistrza Dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania we wtorek 06.03.18. w Szkole Podstawowej nr 30, przy ul. Kawęczyńskiej 2. Trochę zdenerwowane, dzielnie przebrnęły przez eliminacje i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Pierwszego dnia pewnie pokonały zespół Rembertowa 2:0 oraz uległy 1:2 Mistrzyniom Targówka. W ćwierćfinale w środę 07.03.18. pewnie pokonały swoje rywalki Pragę Południe 2:1 oraz Białołękę 2:1 i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału WOM. W kolejnym dniu (czwartek 08.03.18) tego siatkarskiego maratonu dziewczęta zrobiły sobie wspaniały prezent z okazji Dnia Kobiet. W półfinale, który utworzyło osiem najlepszych siatkarskich ekip z Warszawy, nasze siatkarki zagrały koncertowo! W pierwszym meczu z Ursusem dziewczęta zwyciężyły w stosunku 1:2 i zapewniły sobie grę w kolejnym etapie rozgrywek. Niesione falą sukcesów i coraz lepszej gry, kolejny mecz (ponownie z drużyną Targówka) dziewczęta rozstrzygnęły na tym razem na swoją korzyść.

Po pechowym pierwszym secie i fantastycznym drugim, dziewczęta pokonały Targówek 2:1 i tym zwycięstwem zapewniły sobie awans do TOP 4, czyli do grona czterech najlepszych zespołów w Warszawie. Sukces jest ogromny, gdyż to siatkarska elita, którą od lat tworzą szkoły z dzielnic: Śródmieście, Ursynów i Praga Północ. Te drużyny szkolą swoje uczennice nie tylko w ramach zajęć szkolnych, lecz dopełniają trening systematycznymi zajęciami klubowymi. Ostatni już dzień zmagań w piątek 09.03.18. siatkarki rozpoczęły meczem z Pragą Północ o prawo gry w wielkim finale. Po dramatycznym pierwszym secie i prowadzeniu 14:9 oraz 21:19 musiały jednak uznać wyższość ogranych turniejowo rywalek, przegrały 0:2. Zespół Pragi Północ sięgnął ostatecznie po złoty medal. W meczu o medal brązowy nasze dziewczęta zdeprymowane wcześniejszą porażką przegrały z zespołem Śródmieścia 0:2 i ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Mimo porażek w ostatnim dniu zmagań, siatkarki zajęły najwyższe w historii szkoły IV miejsce. Pokazały swoje wysokie umiejętności techniczne oraz przede wszystkim ambicję i wolę walki w starciu z renomowanymi klubami warszawskiej siatkówki w wydaniu dziewczęcym.

Zespół dziewcząt grał w składzie: Wiktoria Krzyżanowska, Amelia Nowicka, Hania Gutmańska, Ida Wyszomirska, Pola Domańska, Maja Piechocka, Gwen Bolte, An Nhu Tran, Weronika Moisenko oraz Ola Kowalczyk.