Osiagnięcia

        

21 października 2022 w miejscowości Kamion (powiat Sochaczew) odbył się finał XXV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Podobnie jak finały warszawskie, zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 2009 oraz 2010 na dystansie 800 m. Pokonując większość szkół podstawowych z m.st. Warszawy wśród dziewcząt i chłopców młodszych oraz dziewcząt starszych, nasze szkolne reprezentacje pojechały na zawody w bardzo bojowych nastrojach. W malowniczej, leśnej scenerii do biegu stanęło 16 drużyn, zwycięzców poszczególnych powiatów z całego województwa mazowieckiego.  Po wspanialej sportowej walce, obie drużyny dziewcząt stanęły na podium: drużyna dziewcząt młodszych wywalczyła brązowy medal a zespół dziewcząt starszych medal srebrny. Sztafeta chłopców dzielnie walczyła do samego końca i ostatecznie uplasowała się na miejscy siódmym.

Wartym zaznaczenia jest fakt, iż w zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie wojewódzkim z udziałem zwycięzców eliminacji powiatowych, uczestniczyło ponad 100 szkół podstawowych z całego Mazowsza, a w eliminacjach powiatowych  rozgrywanych w poszczególnych powiatach, uczestniczyła ogromna liczba zawodników i zawodniczek z 1700 szkół podstawowych naszego województwa.

{gallery)2023artykuly/biegiprzelajowe(/gallery)

Oto składy naszych mistrzowskich sztafet:

Drużyna młodszych dziewcząt z roczników 2011 i 2010:

 1. Lilianna Płoskonka
 2. Łucja Nędzyńska
 3. Antonina Drążkowska
 4. Antonina Menkiewicz
 5. Maria Wielogórska
 6. Kaja Paszczuk
 7. Lena Treichel
 8. Nina Kubik
 9. Maya Czajkowska
 10. Antonina Kozerska
 11. Julia Górecka

 

Drużyna młodszych chłopców z roczników 2011 i 2010:

 1. Bernard Nogaj
 2. Kazimierz Mroziński
 3. Michał Brzozowski
 4. Jan Stęclik
 5. Stanisław Umiastowski
 6. Karol Wysocki
 7. Mateusz Kubicki
 8. Stanisław Kaczmarek
 9. Albert Kośmider
 10. Stanisław Wojciechowski
 11. Paweł Król

 

Drużyna starszych dziewcząt z roczników 2009 i 2008:

 1. Elżbieta Milancej
 2. Michalina Mielczarska
 3. Maja Łukasiak
 4. Nina Chmura
 5. Oliwia Sadzak
 6. Anna Bitkowska
 7. Barbara Grodny
 8. Zuzanna Wiercioch
 9. Magdalena Nowacka
 10. Weronika Kozerska
 11. Maria Bednarczuk