Aktualności

        

W ramach naszej szkolnej inicjatywy ekologicznej, organizujemy wymianę książek. Każde dziecko, które chce wziąć udział w akcji, przynosi do szkoły jedną maks dwie książki, które nie są już mu potrzebne, ale są w dobrym stanie i w dniach 20-24 MAJA przekazuje je do biblioteki szkolnej do specjalnego kartonu. Mogą to być książki obyczajowe, popularnonaukowe, fantastyczne, historyczne, komiksy, poradniki itp. Następnie 28 maja w czytelni na długich przerwach uczniowie, którzy przyniosą książkę/książki będą mogli wziąć udział w wymianie. Wszystkie książki, które nie zostaną zabrane przez uczniów zasilą ruchomą biblioteczkę, która powstanie przy sali przyrodniczej. Każda osoba, która przyniesie książkę/książki otrzyma 5 pkt z zachowania.

Akcja dla uczniów klas 4-8
Dlaczego warto wziąć udział w wymianie książek?
Wymiana to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale także świetna okazja do integracji i zabawy. Wymiana rzeczy to także sposobność do zdobycia nowych książek, bez konieczności ich kupowania, co jest oszczędne dla portfela.
Akcja jest bezpłatna, wymiana jest dobrowolna.
Zapraszamy
Organizatorzy:
Edyta Grzeszczuk
Katarzyna Jarzyńska