Aktualności

        

Uczniowie klasy 4a oraz 5a pod opieką wychowawczyń: Pani Joanny Kownas, Iwony Mierzwy oraz nauczyciela przyrody/biologii Edyty Grzeszczuk mieli okazję wziąć udział w lekcji dotyczącej stanu zanieczyszczenia wód w starorzeczu Wisły – Łacha Potocka nazywanego przez okolicznych mieszkańców „kanałkiem”. Uczniowie poznali metody określania czystości i parametrów wód min. przy pomocy sondy czy krążka Secchiego. W czasie zajęć pobrali też materiał do badań a następnie pod mikroskopem określali organizmy, które bytują w zbiorniku.

Niewiarygodne, że w kropli wody żyje tyle organizmów – należącego do fitoplanktonu i zooplanktonu! Dziękujemy pracownikom Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) Panu Sebastianowi oraz Pani Agnieszce za pasjonującą żywą lekcję biologii.
Organizatorzy:
Iwona Mierzwa
Edyta Grzeszczuk