Aktualności

Dnia 14 marca dzieci z klas pierwszych spotkały się w naszej świetlicy z panią Anną Śliwińską, autorką książek dla dzieci. Pani Anna to młoda pisarka, która ma już na swoim koncie kilka ciekawych pozycji książkowych dla dzieci, np seria „Pokochaj mnie”, „Legendy i baśnie polskie”, „Przygody i draki alpaki Kaki” oraz ostatnio wydana książka „Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni”.

W czasie spotkania z pierwszakami pani Anna opowiedziała o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczęła przygodę z pisaniem książek. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jak wygada proces wydawniczy, kto jest tu potrzebny oraz wielu innych ciekawostek. Pani Anna przeczytała też dzieciom fragment swojej najnowszej książki, rozbudzając tym samym ich twórczą wyobraźnię. Oczywiście można było zakupić książkę ze specjalną dedykacją od autorki. Mamy nadzieję, że takie spotkanie obudzi czytelnicze zainteresowania wśród najmłodszych oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury.