Nasza szkoła

        

19 i 20 kwietnia klasy 3c i 3f były na wycieczce w Białowieży. Najpierw dzieci zwiedziły zbudowaną w drugiej połowie Ii wieku prawosławną cerkiew Świętej Trójcy w Hajnówce. Ksiądz opowiedział im o historii świątyni, oprowadził je po jej wnętrzu wyjaśniając znaczenie poszczególnych jej elementów, a potem odpowiadał na liczne pytania. Potem przyszedł czas na typowo przyrodniczą część wyprawy - wędrówka z przewodnikiem po puszczy wokół zagród zamieszkałych przez żubry, jelenie, sarny, dziki, łosie, wilki, rysie i koniki polne oraz spacer po kładkach Szlakiem Dębów Królewskich. Wieczorem był czas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się spacerem po Parku Pałacowym założonym w środku dzikiej puszczy. Następne było Muzeum Przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego z nowoczesną prezentacją multimedialna oraz podziwianie okolicy z wieży widokowej. A ostatnią atrakcją była przejażdżka po starej Białowieży Białowieskim Expressem, w czasie której przewodnik opowiadał o drewnianej architekturze, carskich dworcach, przyrodzie, historii i ciekawostkach związanych z oglądalnymi terenami.
Dzieci wróciły do domów zadowolone i pełne wrażeń.