Nasza szkoła

        

W ramach przybliżania uczniom kultury i obyczajów krajów azjatyckich od paru tygodni w naszej szkole można oglądać wystawę dotyczącą Korei Południowej oraz Korei Północnej. Jak wiemy, te dwa państwa oficjalnie są wciąż w stanie wojny, obecnie jednak nie prowadzi się działań zbrojnych. Uczniowie mogli zapoznać się m.in. z alfabetem koreańskim, poznać ciekawostki z życia dyktatora Kim Dzong Una, porównać sytuację polityczną w obydwu krajach. Przedstawione zostały także fakty dobitnie świadczące o łamaniu praw człowieka w Korei Północnej. Na wystawie zawarte były także podstawowe wiadomości o położeniu geograficznym czy liczbie ludności w każdym z krajów. Oczywiście nie obyło się, bez informacji o zakończonych niedawno Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Wystawę przygotowały klasy: Vs, VIp oraz VIIb. Dziękujemy.