Nasza szkoła

        

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Nasza szkoła również włącza się czynnie w obchody tego dnia poprzez edukację – gazetka na korytarzu I pietra na temat tego jak funkcjonuje osoba autystyczna i czym jest autyzm. Na przerwach wspólnie z ochotnikami układaliśmy wyrazy z puzzli oraz malowaliśmy motyle na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiego Programu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi". Celem projektu a tym samym naszej akcji edukacyjnej jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze spectrum autyzmu.