Nasza szkoła

        

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu na zajęciach informatyki w klasach 4-6 zostały zrealizowane zajęcia w ramach projektu cyfrowobezpieczni.pl dotyczące bezpieczeństwa własnego wizerunku. Uczniowie dyskutowali na temat poziomów prywatności w sieciach społecznościowych, sposobach bezpiecznego przekazywania informacji, korzyściach budowania wizerunku w Internecie, zasadach publikacji zdjęć w sieci. Natomiast w klasach 7-8 został omówiony temat w ramach projektu „Cyfrowa Wyprawka” Fundacji Panoptykon „Co wie o Tobie Twój telefon”. Zostały przybliżona tematyka dotycząca funkcji jakie spełnia obecnie smartfon, zagrożeń jakie czekają w momencie trafienia informacji w niepowołane ręce, sposobów zabezpieczania telefonów, rodzajach informacji, które udostępniają użytkownicy oraz podmiotach, które zbierają te dane, zasadach publikacji informacji w sieci.