W tym roku w naszej świetlicy dzieci mają okazję doświadczać wesołych zabaw sensorycznych, z różnego rodzaju masami sensorycznymi, wykonanymi z bezpiecznych dla dzieci składników wykorzystywanych na co dzień w naszych domach. Zabawa takimi masami pobudza zmysły, zachęca do dotykania, wąchania, przesypywania, mieszania, ugniatania, formowania. Pobudza kreatywność, rozwija sprawność manualną, odpręża. Do tej pory dzieci bawiły się masą solną, smerfoliną czyli masą wykonaną z mąki ziemniaczanej i oleju, oraz sztucznym śniegiem na bazie sody oczyszczonej i pianki kosmetycznej. I choć troszkę się nam przy tym nabałaganiło, to zabawa była świetna i sprawiła dzieciom wiele twórczej radości. A oto zdjęcia z naszych zajęć: