Nasza szkoła

        

18 listopada wybrani uczniowie z klasy 8b wraz z P. Dyrektor Martą Skrzyńską oraz nauczycielką biologii Edytą Grzeszczuk brali udział w żoliborskiej akcji sadzenia żonkili przy pl. Wilsona. W akcji tworzenia Pól Nadziei wzięli udział uczniowie 13 żoliborskich szkół i przedszkoli oraz m.in. zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska i burmistrz Żoliborza Paweł Michalec.

 

Na wiosnę te żółte kwiaty stworzą Pola Nadziei, które przypominać będą o cierpiących na nowotwory, którymi opiekuje się Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej. Jak zaznaczył Dyrektor Archidiecezjalnej Opieki Paliatywnej w Warszawie ks. Władysław Duda „Pola Nadziei to akcja, która narodziła się w Anglii w latach 60 w hospicjum św. Krzysztofa w Londynie. Ta idea rozprzestrzeniła się następnie na cały świat. Z jednej strony ma na celu propagowanie wśród społeczeństwa idei hospicyjnej oraz idei opieki nad ludźmi ciężko chorymi i umierającymi, a z drugiej strony stanowi pomoc w zbieraniu środków na opiekę hospicyjną”. Nasza szkoła chętnie włącza się w wszelakiego rodzaju akcje charytatywne na terenie dzielnicy czy Warszawy. Przed szkołą również zasadziliśmy żonkile upamiętniające opisaną akcje. Miejmy nadzieję, że na wiosnę wszystkie zakwitną!