Nasza szkoła

        

Kampania „Mała książka-wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki, to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest rozwijanie i popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach, które stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzięki kampanii nasi pierwszoklasiści otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców/opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

 

Nauczyciel bibliotekarz - pani Katarzyna Jarzyńska wręczyła wyprawki uczniom przy okazji zajęć czytelniczych. Zajęcia te miały na celu  wyjaśnienie zasad korzystania ze księgozbioru,  zachowania się w przestrzeni biblioteki oraz wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie klas 1a, 1b i 1p mieli możliwość wypożyczenia pierwszej książki z naszej biblioteki. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki  do książek.