Nasza szkoła

 

Pod koniec października br. na lekcji historii w klasie 7b i 7s miała miejsce niespodzianka przygotowana przez uczniów dla uczniów. Siódmoklasiści po wcześniejszych wskazówkach nauczyciela pani Agaty Bala przygotowali stroje oraz otrzymali scenariusz krótkiego przedstawienia pt.: „Przysięga Kościuszki na Krakowskim Rynku”. Podczas zajęć młodzi aktorzy wcielili się w postacie: mieszczki, szlachcianki, szlachcica, narrator-uczennica, nie mogło zabraknąć kosynierów i Tadeusza Kościuszki. Scenkę oglądali z zaciekawieniem pozostali uczniowie, którym przypisano rolę- mieszkańców osiemnastowiecznego Krakowa. Cała lekcja wypadła bardzo pomyślnie. Uczniowie- aktorzy świetnie się zaprezentowali i włożyli wiele pracy w przygotowanie się do przedstawienia.
Mam nadzieję, że ta nauka przez zabawę i teatr wpłynie pozytywnie na zapamiętanie poruszonego tematu.

Zapraszam do fotorelacji!