13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zarówno uczniowie klas IV – VIII, jak i nauczyciele uczestniczyli w wyjątkowym apelu, podczas którego udaliśmy się w podróż w czasie od szkoły dawnej, przez teraźniejszą po szkołę przyszłości. Uroczystość była podzielona na cztery części. Podczas pierwszej obejrzeliśmy cztery krótkie filmy o szkole z czasów PRL-u, w tym mogliśmy zobaczyć naszą szkołę kilkadziesiąt lat wstecz. Podczas drugiej części pani Małgorzata Szymańska podała wyniki konkursu „I my kiedyś byliśmy dziećmi…” Na poziomie klas IV – VI wygrała klasa Vs, a wśród klas starszych najwięcej zdjęć rozpoznali uczniowie klasy VIIIp.

W kolejnej części klasa VIIIa wraz wychowawczynią panią Joanną Kownas zaprezentowała skecz dotyczący dzisiejszej szkoły i wspólnie doszliśmy do wniosku, że „Szkoła może być fajna!”. Apel zwieńczył niezwykły pokaz mody, podczas którego każda klasa zaprezentowała strój ucznia szkoły przyszłości. Wszyscy bawili się fantastycznie, a jury zdecydowało, że najlepiej zaprezentowali się przedstawiciele klas VIa i VIIIb.  Apel przygotowały i poprowadziły panie: Małgorzata Szymańska i Joanna Kownas.