Nasza szkoła

        

5 grudnia w Dniu Wolontariusza odbył się w naszej szkole Dzień Syryjski połączony z akcjami charytatywnymi Unicef-u oraz Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Poprzedzony został informacyjnymi apelami, które odbyły się poniedziałek. Zbieraliśmy pieniądze na rzecz dzieci dotkniętych wojną w Syrii. Fundusze mają być przekazane na zakup rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w kraju dotkniętym długotrwałą wojną. Dzień Syryjski zorganizowały klasy Vc oraz IVp wraz z wychowawczyniami paniami Kingą Sandomierz oraz pełniącą obecnie ww. rolę panią Igą Kamińską. Oczywiście akcja nie odbyłaby się bez znaczącej pomocy rodziców, a w szczególności pań Katarzyny Chojnowskiej oraz Edyty Skirskiej. Z ramienia samorządu szkolnego zbiórkę koordynował pan Łukasz Konecki.

Podczas Dnia Syryjskiego zorganizowany został quiz wiedzy dotyczący Syrii, sprzedawane były domowe babeczki oraz cukierki. Dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz przeprowadzonych akcji charytatywnych. Uczniowie dzięki wystawie mogli zapoznać się z położeniem geograficznym Syrii, elementami kultury oaz obyczajów tego kraju, ale także z ciężką sytuacją oraz tragicznymi konsekwencjami jakie przyniosła wojna. W tle wybrzmiała muzyka syryjska oraz prezentowane były filmy pokazujące skale zniszczeń jakich doznał ten kraj podczas konfliktu zbrojnego.

Była to pierwsza zbiórka funduszy na rzecz Syrii i jej mieszkańców, w szczególności dzieci, które najbardziej ucierpiały podczas wojny. Kolejne zbiórki są przewidziane na:

13 grudnia w trakcie kiermaszu świątecznego i zebrań klas starszych,

podczas akcji robienia ozdób świątecznych przez klasy młodsze,

w połowie stycznia (przed feriami) -kolędowanie po klasach

na początku przyszłego semestru.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom - uczniom, nauczycielom rodzicom i zapraszamy do włączenia się do akcji charytatywnych na kolejnych spotkaniach.