30 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły - Władysława Orkana. Klasy IV oraz V przygotowały gazetki tematyczne dotyczące życia i twórczości autora "W roztokach". Klasy VI oraz VII wykonały strony, które złożą się na "Góralską książkę kucharską". Na czas obchodów prace zawisły na gazetce ściennej. Książka zawiera przepisy między innymi na bukty, żur czy moskole. Przeprowadziliśmy także na terenie szkoły "grę miejską". Uczniowie mieli za zadanie odszukać cztery punkty, w których rozdawane były zadania do wykonania związane tematycznie z naszym patronem oraz folklorem góralskim. Po rozwiązaniu wszystkich zadań można było zgłosić się po nagrodę. Mam nadzieję, że dzięki tym przedsięwzięciom przybliżyliśmy nieco postać pisarza Władysława Orkana.