W dniach 12–13.05.2026 r. na pływalni OSiR Żoliborz w Warszawie odbyły się zawody pływackie – Warszawska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. W zawodach wzięło udział 168 zawodników z 17 warszawskich klubów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6p. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, bijąc swoje rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Hanna Błachnio, Danylo Cherna oraz Jan Bartecki.
● Hanna Błachnio zdobyła:
🥇 złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym,
🥈 srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym,
🥉 dwa brązowe medale na dystansach 100 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem motylkowym.
● Danylo Cherna zdobył:
🥇 dwa złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym,
🥉 brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym.
● Jan Bartecki zdobył:
🥈 srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych startów i życzymy dalszych sukcesów sportowych!




