Czy ktoś powiedział, że lekcję muszą prowadzić nauczyciele? Chyba nie…w naszej szkole chętnie na lekcję przychodzą również rodzice jako eksperci w danej dziedzinie i tak na jednej z lekcji biologii klasa 5s miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych poruszających wszystkie zmysły – „Od nasienia do nasienie oraz rola pszczół w zapylaniu roślin” prowadzonych przez Panią Katarzynę Dytkowską, która ukończyła studia z ogrodnictwa i zajmuje się zawodowo rozpoznawaniem roślin na łąkach użytkowych. Było ciekawie, zmysłowo oraz smacznie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia nasion różnych gatunków roślin, posmakować afrykańskiego miodu oraz zajrzeć do wnętrza pięknej lilii i rozpoznać jej elementy budowy – pręciki i słupek . Zachęcamy innych rodziców do dzielenia się swoją wiedzą a Pani Katarzynie Dytkowskiej dziękujemy za bardzo praktyczne zajęcia !