Nasza szkoła

        

Instytut Pileckiego zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat, do zawiązywania pięcioosobowych grup, które na wzór Witolda Pileckiego będą wykazywać się zaangażowaniem i wspólnie z grupą rówieśniczą zrobią coś dobrego. Działanie „Piątek Pileckiego” będzie bazować na trzech filarach:
pracy historycznej, projektowej/społecznej, rozwoju osobistym, a także koncentrować się wokół postaw, takich jak solidarność, męstwo czy wdzięczność.

 

Tym wartościom oddany był nasz patron, a czas epidemii dobitnie pokazuje, że są one uniwersalne.
„PIĄTKI PILECKIEGO” dwa razy w miesiącu, w piątki, będą otrzymywać od Instytutu zadania do wykonania. Uczestnicy będą się ze sobą komunikować w przestrzeni wirtualnej, za pomocą maili, skype’a, komunikatorów, facebook’a itp. Planowane są również zdalne spotkania z Wami- piątkami- na platformie internetowej .
Jubileuszowa piąta edycja projektu w całości będzie poświęcona wydarzeniom z życia rotmistrza Pileckiego. Dzięki temu będziecie mogli poznać bliżej patrona naszego instytutu. Efekty Waszej pracy prezentować będziemy na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.
Program potrwa do końca roku szkolnego 2022.
Każdy z uczestników, którego grupa wykona wszystkie zadania i będzie obecna podczas spotkań, otrzyma certyfikat udziału w projekcie i drobne gadżety IP, a wybrane grupy - nagrody.
Nabór do „Piątek Pileckiego'' trwa od 25.02.2022 do 08.03.2022.
Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (tylko wtedy będziemy mogli dodać Was do grupy projektowej na Fb!) i wykonać zadanie wstępne:
- wypełnij formularz zgłoszeniowy;
- zrealizuj zadanie wstępne.
Masz pytania? Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ważne: w tej edycji zapraszamy do uczestnictwa 20 grup! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczestnicząc w „Piątkach Pileckiego'', stajesz się Strażnikiem Pamięci o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Pamiętaj, żeby poinformować o udziale w projekcie swojego nauczyciela od historii.

DO DZIEŁA!