29 i 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Władysława Orkana. 27 listopada przypadła 146 rocznica urodzin pisarza tworzącego w okresie Młodej Polski.

Zorganizowane zostały:

- konkurs wiedzy o patronie i regionie z którego pochodzi, za prawidłowe odpowiedzi przewidziane były nagrody,

- konkurs na najładniej ubraną klasę z motywami góralskimi. Przyznane zostały dwie nagrody I dla klasy 7a oraz II nagroda dla klasy 4p. Gratulujemy!

Przygotowane zostały również gazetki tematycznie związanie z Władysławem Orkanem i regionami Polski, z którymi był związany (Gorce, Małopolska, Podhale). Na korytarzu pierwszego piętra uczniowie mogli zobaczyć krótkie filmiki dotyczące życia Władysława Orkana oraz prezentujące jego poezję. Do obejrzenia była również prezentacja na temat życia i dokonań patrona naszej szkoły.

Podziękowania w związku z obchodami Dnia Patrona należą się:

- wszystkim klasom i osobom, które wykonały portrety Władysława Orkana, napisały jego wiersze, namalowały motywy góralskie,

- uczniom z klasy 7s2, którzy pomagali przy przygotowaniu konkursu wiedzy o patronie i jego regionie, a także tenże konkurs przeprowadzili,

- paniom Beacie Snachowskiej oraz Małgorzacie Mazurek za przygotowanie estetycznej gazetki na korytarzu szkolnym,

- bibliotece szkolnej za przygotowanie ściennej gazetki o Władysławie Orkanie.