Multimedialna galeria z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W ostatni piątek (5.05.2017) mała sala gimnastyczna zamieniła się w galerię sztuki. Tematem przewodnim była Konstytucja 3 Maja. Można było obejrzeć wykonane przez uczniów naszej szkoły prace - w formie plakatów, komiksów, dotyczące majowych wydarzeń z 1791 roku, wysłuchać recytacji wierszy, a także przeczytać ilustrowane albumy. Zainstalowany był również ekran projekcyjny na którym wyświetlano film, w którym główne role grali uczniowie SP65 odpowiadając na trudne pytania dotyczące zdarzeń związanych z Konstytucją 3 Maja. Mogliśmy także zobaczyć jaką wiedzę o tym doniosłym wydarzeniu mają Polacy i Litwini mieszkający w Wilnie. Wywiady na Litwie przeprowadzili uczniowie klas VIs i VIb - Zosia Struss, Ludwik Mielnik oraz Filip Bersz. Myślę, że taką lekcję historii uczniowie zapamiętają na bardzo długo. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tej galerii.