Osiagnięcia

Końcówka kwietnia była bardzo pracowita dla naszych niestrudzonych uczniów startujących w konkurencji biegów przełajowych. Po spektakularnym występie na Mistrzostwach Polski, w piątek przed weekendem majowym 27.04.18. odbył się finał XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody rozegrano w miejscowości Kamion koło Sochaczewa. Podobnie jak finały warszawskie, zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI na dystansie 800 m oraz 1000 m. Prawo startu w zawodach uzyskali zawodnicy plasujący się na miejscach 1-12 na rozgrywanych w październiku zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz najlepsi zawodnicy reprezentujący poszczególne powiaty z całego województwa mazowieckiego.

W skład naszej szkolnej reprezentacji weszli:

Karolina Laskowska z klasy 7s,

Hanna Gutmańska z klasy 6p,

Zuzanna Kostykowska z klasy 5p

oraz Marcin Gralewski z klasy 6s.

Start na tych zawodach kosztował naszych reprezentantów wiele sił, ponieważ dzień wcześniej, w nocy, wrócili z Mistrzostw Polski w Garczynie w biegach sztafetowych. Pomimo ogromnego zmęczenia nasi sportowcy wczesnym rankiem zameldowali się na zbiórce i byli gotowi do startów indywidualnych. Okazało się, iż deszczowa pogoda oraz niewyspanie nie przeszkodziły naszym biegaczom stanąć na wysokości zadania! Powoli nas już przyzwyczajają do tego, iż przystępują do swoich biegów bardzo zmotywowani i dzielnie walczą do samego końca. Wszyscy świetnie wystartowali, ambitnie pobiegli i wspaniale rozegrali swoje wyścigi.

Z ogromna radością i dumą podajemy wyniki końcowe:

Karolina Laskowska jest Mistrzynią Mazowsza w swojej kategorii biegowej!

Zuzanna Kostykowska zajęła 7 miejsce,

Hanna Gutmańska zajęła 18 miejsce,

Marcin Gralewski uplasował się na 23 pozycji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!