Osiagnięcia

25 kwietnia 2018 roku Powiatowe Centrum Młodzieży im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garczynie wspólnie z Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Gdańsku zorganizowało Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Do Garczyna przyjechały reprezentacje wszystkich województw - 77 drużyn i ok 900 sportowców. Prawo startu na Mistrzostwach Polski mieli zwycięzcy etapów wojewódzkich. Nasza drużyna chłopców jest aktualnym Mistrzem Mazowsza, natomiast drużyna dziewcząt zajęła wprawdzie III miejsce, lecz mogła wystartować otrzymując dziką kartę.

Przypomnijmy, iż znakomita passa naszych zdolnych biegaczy trwa od jesieni ubiegłego roku. Każde kolejne zawody przynosiły naszym reprezentantom coraz większe sukcesy. Jednak to ten ostatni występ naszych sportowców na Mistrzostwach Polski przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, iż wyrastamy na krajową potęgę w tej dyscyplinie. Jako jedyna w kraju szkoła, startowaliśmy w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Sztafeta żeńska zajęła 3 miejsce w Polsce, natomiast męska drużyna miejsce - 4.

Zawody rozpoczęły się od zapalenia znicza zawodów i jak zawsze przy takich uroczystościach odegraniem hymnu państwowego i podniesienia flagi państwowej na maszt. Uczestnicy rywalizowali w zależności od kategorii wiekowej na dystansach 10 x 600m, 10 x 800m, 10 x 1000m.

Nasi zdolni zawodnicy przystąpili do zawodów bardzo zmobilizowani. Nie przeszkadzały im: śliska nawierzchnia, padający deszcz czy trudy długiej podróży. Obydwie drużyny (dziewcząt i chłopców) bardzo skoncentrowane stanęły na starcie. Wydawało się, iż podczas biegu zawodnicy nie przejmują się tak ważną rangą zawodów, ilością startujących ekip czy wysokim poziomem sportowym biegów. Naszym sportowcom należą się ogromne słowa uznania za fantastyczny bieg, ambicję oraz profesjonalne wykonywanie zmian sztafetowych. Sukces jest tym większy, iż nasze drużyny musiały rywalizować ze szkołami sportowymi o specjalizacji lekkoatletycznej.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

DZIEWCZĘTA

1. SP NR 6 RUDA ŚLĄSKA

2. SP NR 13 BEŁCHATÓW

3. SP NR 65 WARSZAWA

4. SP NR 1 SKARSZEWY

5. SP NR 4 NAMYSŁÓW

6. ZS-P JEDLIŃSK

7. SP NR 13 DĄBROWA GÓRNICZA

8. SP NR 1 SZCZECINEK

9. SP STAWISKI

10. SP NR 5 CHEŁM

11. SP PISARZOWICE

12. SP NR 1 SANOK

13. SP LUBAŃ

14. SP NR 3 SULECHÓW

15. SP LIPUSZ

 

CHŁOPCY

1. SSP NR 3 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

2. SP NR 1 PISZ

3. SP NR 14 BIAŁYSTOK

4. SP NR 65 WARSZAWA

5. SP NR 2 BYTÓW

6. SP NR 3 NAMYSŁÓW

7. ZS NR 5 JAROCIN

8. SP NR 4 GRYFICE

9. SP NR 1 JAWORZE

10. PSP NR 1 KOŻUCHÓW

11. SP NR 3 TOMASZÓW LUBELSKI

12. SP NR 1 ŚWIECIE

13. SP NR 2 LWÓWEK ŚLĄSKI

14. SP NR 6 KOŚCIERZYNA

 

Po zawodach uczestnicy otrzymali smaczny posiłek regeneracyjny, a zespoły pamiątkowe gadżety, dyplomy i statuetki. Najlepsi odebrali okazałe puchary i medale. Zawody można było śledzić na żywo na portalu zobacz.tv.

Bardzo dziękujemy Trenerowi Wojciechowi Gralewskiemu oraz Wydziałowi Sportu Urzędu Dzielnicy Żoliborz i Radzie Rodziców SP 65 za wsparcie finansowe.

 

Poniżej składy naszych sztafet według kolejności zmian:

 

DZIEWCZĘTA

1. Karolina Laskowska – kapitan zespołu

2. Zuzanna Kostykowska

3. Hanna Grelowska

4. Aniela Staroń

5. Helena Pawłowska

6. Paulina Jabłońska

7. Aleksandra Kowalczyk

8. Marianna Wirkowska

9. Olga Cisek

10. Hanna Gutmańska

11. Aleksandra Damięcka

 

CHŁOPCY

1. Marcin Gralewski

2. Deniz Kacar

3. Kuba Nędzyński

4. Kuba Staniszewski

5. Karol Wenzel

6. Kuba Luboiński

7. Michał Siemczyk

8. Jan Rymarczuk

9. Ignacy Zdrzalik

10. Maciej Baran - kapitan zespołu

11. Franek Gutmański