Osiagnięcia

13.10.21. nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej w kategorii DZIECI zdobyła tytuł Mistrzyń Dzielnicy Żoliborz. Dziewczęta pokonały Szkołę Podstawową nr 92 wynikiem 4:1 oraz Szkołę nr 267 rezultatem 6:4. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania 18.10.21. w Szkole Podstawowej nr 280, przy ul. Gorlickiej 3 na Ochocie. Trochę zdenerwowane dziewczęta, dzielnie przebrnęły przez eliminacje (Mokotów oraz Rembertów) i awansowały do kolejnego etapu rywalizacji. W kolejnym etapie rywalizacji 22.10.21. w ćwierćfinale, niestety rywalki, okazały się lepsze. Dziewczęta przegrały z zespołem z Ursusa 1:4 odpadając z dalszego etapu rozgrywek. Mimo porażek w meczach na arenie stołecznej dziewczęta pokazały swoje wysokie umiejętności oraz ambicję i wolę walki. Ostatecznie uplasowały się na miejscach 7 – 12 w klasyfikacji końcowej WOM, co w towarzystwie trenujących piłkę ręczną szkół, jest ogromnym sukcesem.

Zespół dziewcząt grał w składzie: Ula Piotrowska – kapitan zespołu, Michalina Mielczarska, Emilia Węgiełek, Julia Sojka, Apolonia Kamińska, Tola Włodarczyk, Łukcja Nędzyńska, Kaja Sidor, Marysia Bednarczuk, Martyna Sperczyńska, Michalina Liberska, Julia Górecka, Marysia Wielogórska, Matylda Koślacz, oraz świetnie spisujące się, odważne bramkarki: Zuzia Wiercioch oraz gościnnie Kaja Sidor.