Osiagnięcia

21 października 2021 w miejscowości Kamion (powiat Sochaczew) odbył się finał XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Podobnie jak finały warszawskie, zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 2009 oraz 2010 na dystansie 800 m. Pokonując wszystkie szkoły podstawowe z m.st. Warszawy wśród dziewcząt oraz (z wyjątkiem jednej) wśród chłopców, nasze szkolne reprezentacje pojechały na zawody w bardzo bojowych nastrojach. W malowniczej, leśnej scenerii do biegu stanęło 16 drużyn, zwycięzców poszczególnych powiatów z całego województwa mazowieckiego. Po wspanialej sportowej walce, obie drużyny stanęły na podium: drużyna dziewcząt wywalczyła srebrny medal a zespół chłopców medal brązowy.

Wartym zaznaczenia jest fakt, iż w zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie wojewódzkim z udziałem zwycięzców eliminacji powiatowych, uczestniczyło ponad 100 szkół podstawowych z całego Mazowsza, a w eliminacjach powiatowych rozgrywanych w poszczególnych powiatach, uczestniczyła ogromna liczba zawodników i zawodniczek z 1700 szkół podstawowych naszego województwa.

Oto składy naszych sztafet przełajowych:

Dziewczęta:

1. Michalina Mielczarska 2. Weronika Kozerska