Osiagnięcia

W dniu 10.10.2019. w hali CRS Bielany odbyło się uroczyste zakończenie LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych, wygaszonych gimnazjów oraz szkół średnich. Nasza szkoła kolejny rok z rzędu, plasuje się w ścisłej, sportowej czołówce Warszawy: zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji końcowej „dzieci” (szkoły podstawowe) oraz VIII miejsce w kategorii „młodzież”. Niestety nie udało się obronić zeszłorocznego pierwszego miejsca wśród najlepszych stołecznych podstawówek, lecz o tym jak trudna to sztuka, niech  przypomni kilka ważnych faktów: Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją, którego celem jest upowszechnianie sportu w stolicy. Zawodnicy rywalizują ze sobą w kilkunastu kluczowych konkurencjach, takich jak: indywidualne oraz sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, pływanie, gimnastyka, lekka atletyka, tenis stołowy, wielobój łyżwiarski, czwórbój lekkoatletyczny, badminton, szachy drużynowe, piłka nożna czy unihokej. 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji reprezentują Warszawę w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zawody LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano w ubiegłym roku szkolnym zgodnie z regulaminem i harmonogramem rozgrywek w trzech kategoriach wiekowych:
• „dzieci” – rocznik 2006 i młodsi, klasy VI i młodsi szkół podstawowych oraz uczniowie   
             klas  VII SP urodzeni w roku 2006,                                                                                                                    
• „ młodzież” – rocznik 2003 – 2005 klasy VII I VIII SP i klasy III wygaszonych gimnazjów,
• „licealiada”-  szkoły średnie dzienne (rocznik 1999 i młodsi).
W zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie stołecznym z udziałem zwycięzców eliminacji dzielnicowych uczestniczyło:
• 4140 zawodników i zawodniczek ze 187 szkół podstawowych;
• 4689 zawodników i zawodniczek ze 212 szkół podstawowych i średnich;
• 1914 zawodników i zawodniczek z 96 szkół średnich.
W eliminacjach dzielnicowych rozgrywanych w poszczególnych dzielnicach uczestniczyło:
• 28 684 zawodników i zawodniczek ze 252 szkół podstawowych;
• 23 342 zawodników i zawodniczek ze 174 szkół podstawowych i średnich;
• 8251 zawodników i zawodniczek z 109 szkół średnich.
Łącznie w zawodach finałowych LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży udział wzięło blisko 1212 zespołów szkolnych z udziałem 10 743 dzieci i młodzieży. Razem z eliminacjami dzielnicowymi daje to liczbę ponad 71 000 uczestników. Taka ilość startujących dzieci robi imponujące wrażenie. Powszechność udziału uczniów w zawodach sportowych cieszy niezmiernie, gdyż każdorazowe uczestnictwo w zawodach przybliżadzieciom uniwersalne wartości jakie niesie za sobą sport. Na uroczystości w CRS Bielany podkreślali to wszyscy zaproszeni goście: zastępca Prezydenta m.st. Warszawy – Renata Kaznowska, przedstawiciele m. st. Warszawy, Biura Sportu m. st. Warszawy, burmistrzowie dzielnic, przedstawiciele władz Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego, ale także zawodnicy, trenerzy, nauczyciele oraz dyrektorzy zwycięskich szkół w poszczególnych klasyfikacjach. To wspaniałe święto wszystkich sympatyków sportu.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym sportowcom za wysiłek włożony w starty w poszczególnych konkurencjach w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Kochani, jesteście fantastyczni! 
Dziękujemy wszystkim trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego pracującym w SP 65 za profesjonalizm, trud oraz pasję wkładaną w pracę każdego dnia. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji SP 65 za wspieranie sportu. Wyrazy wdzięczności przesyłamy także rodzicom startujących dzieci oraz nauczycielom przedmiotowym SP 65 za wyrozumiałość w uzupełnianiu zaległości szkolnych.
Serdecznie WAM dziękujemy.