Osiagnięcia

Przypomnijmy, iż 19.02.19. nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej pewnie zdobyła tytuł mistrzowski dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania w ostatni dzień lutego na hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19. Dziewczęta, choć trochę zdenerwowane, dzielnie przebrnęły przez eliminacje i pierwszego dnia turnieju pewnie pokonały zespół Pragi Południe 2:0 oraz również w stosunku 2:0 - drużynę Wesołej, awansując do kolejnego etapu rozgrywek. Ćwierćfinał odbył się następnego dnia w piątek 01.03.19. Tutaj zespoły prezentowały już dużo wyższe umiejętności. Dziewczęta rozegrały swój pierwszy mecz z zespołem Woli, który składał się z zawodniczek MOS Wola. Mimo świetnej gry i woli walki, nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały spotkanie 0:2.

 

W drugim meczu tego dnia nasza ekipa wygrała swoje spotkanie z drużyną Włoch w stosunku 2:1 i zapewniła sobie prawo gry wśród ośmiu najlepszych zespołów w Warszawie. W kolejnym dniu (poniedziałek 04.03.19.) tego siatkarskiego maratonu dziewczęta rozegrały trzy spotkania. W pierwszym oraz drugim meczu dziewczęta spotkały się z utytułowanymi zespołami Ursynowa oraz Targówka. Nasze siatkarki nie były w stanie rozstrzygnąć tych spotkań na swoją korzyść. Obydwa mecze zakończyły się wynikiem 0:2. Dziewczęta wygrały natomiast z zespołem Mokotowa w stosunku 2:1 i zapewniły sobie prawo gry o piąte miejsce. Ostatni już dzień zmagań - wtorek 05.03.19. siatkarki zakończyły meczem z Bielanami. Po świetnym pierwszym secie i dramatycznym trzecim dziewczęta musiały jednak uznać wyższość ogranych turniejowo rywalek i przegrały mecz 1:2, plasując się ostatecznie na miejscu szóstym w klasyfikacji końcowej. To ogromny sukces, gdyż co roku w tej najlepszej szóstce gra siatkarska elita, którą od lat tworzą szkoły z dzielnic: Śródmieście, Ursynów, Wola, Targówek. Te drużyny szkolą swoje uczennice nie tylko w ramach zajęć szkolnych, lecz dopełniają trening systematycznymi zajęciami klubowymi. Nasze niezrzeszone w klubach siatkarki pokazały na parkiecie swoje wysokie umiejętności techniczne oraz wolę walki w starciu z renomowanymi klubami warszawskiej siatkówki w wydaniu dziewczęcym.

Zespół dziewcząt grał w składzie: Hanna Paszczuk (kapitan), Maja Piechocka, Julia Mieszkowska, Helena Pawłowska, Maria Popławska, Hanna Targońska, Nina Siniecka, Tosia Błoniarz, Wiktoria Obidzińska oraz Hanna Siemienowicz.