Osiagnięcia

W dniach19 - 20.02.19. w Szkole Podstawowej nr 92, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców. Zmagania żoliborskich szkół rozpoczęły się od turnieju dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły siatkarki z SP 92, SP 267 oraz SP 68. Nasza drużyna dziewcząt złożona z zawodniczek z klasy 6s, wspomagana koleżanką z klasy 6p i 7s oraz dwoma uczennicami klasy 5s rozegrała trzy spotkania. Wszystkie mecze dziewczęta rozstrzygnęły na swoją korzyść i zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Dzielnicy Żoliborz.

 

Zespół dziewcząt grał w składzie: Hanna Paszczuk (kapitan), Maja Piechocka, Julia Mieszkowska, Helena Pawłowska, Maria Popławska, Hanna Targońska, Nina Siniecka, Tosia Błoniarz, Wiktoria Obidzińska, Hanna Siemienowicz oraz Wiktoria Milde. Pod koniec lutego siatkarki rozpoczynają zmagania w rozgrywkach warszawskich. Trzymamy kciuki!

Zespół chłopców również dzielnie walczył w siatkarskim turnieju. Do rozgrywek przystąpiły szkoły: SP 92, SP 267, SP 68 oraz SP 392. Nasi reprezentanci pewnie wygrali trzy spotkania w stosunku 2:0, lecz niestety ulegli SP 392 (to drużyna złożona z bardzo wysokich i sprawnych zawodników uprawiających sport od kilku już lat). Pomimo, iż chłopcy zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne i ładną grę, zawodnicy SP 392 górowali warunkami fizycznymi oraz boiskowym doświadczeniem.

Nasza szkolna reprezentacja chłopców również złożona była z zawodników z klasy 6s, 6p oraz jednym uczniem z klasy 7s. Zespół grał w składzie: Piotr Gramburg (kapitan), Franek Gutmański, Kuba Staniszewski, Antek Wypych, Jan Rymarczuk, Jan Czerwiński, Artur Górnicki, Oliwier Lenarcik, Stefan Struss, Franek Czapka oraz Jan Wrocławski.