Osiagnięcia

Zawody Noworoczne dzieci starszych i młodszych oraz młodzików rozegrane. Poznajcie wyniki. Choć to dopiero początek roku to już rozegrano pierwsze zawody na hali. Na starcie stawiło się wielu młodych zawodników i młodych zawodniczek z mazowieckich klubów łuczniczych w tym naszego WKS ORKAN ŻOLIBORZ. Jak na początku każdego roku również i w tym kilkoro dzieci pożegnało już kategorię "Dzieci", na torze powitaliśmy również nowe dzieci, dla których był to pierwszy start w zawodach. Dzieci starsze w kategorii dziewczęta i chłopcy tym razem walczyło na odległości 15 metrów oraz dzieci młodsze na dystansie 10 metrów – w konkurencji barebow (łuki bez celowników). Każde z nich oddało w sumie 30 strzałów w 10 seriach. Młodzicy i Kadeci którzy rywalizowali na dłuższym dystansie -18m mieli za zadanie wystrzelać 60 strzał w dwóch turach po 10serii. Podczas podliczania punktów i wypisywania dyplomów została zorganizowana zabawa łucznicza w strzelaniu drużynowym i indywidualnym.

Miejsca na podium wywalczyli:

Kategoria dzieci - dziewczęta:

1 miejsce: Zuzanna Napłoszek - Marymont - 288 pkt
2 miejsce: Lena Kajcińska - Orkan - 278 pkt

Łuki - Barebow /Dzieci Dziewczynki

1 miejsce: Barbara Miska 245 pkt

2 miejsce : Matylda Koślacz 241 pkt

3 miejsce: Olga Leśniewska 236 pkt

Łuki - Barebow /Dzieci – Chłopcy

2 miejsce: Kacper Poncyleusz 262 pkt

 

Łuki Olimpijskie Młodziczki:
1 miejsce : Anna Leśniewska 563 pkt

2 miejsce: Marianna Wirkowska 543 pkt

3 miejsce: Hanna Zelent 521 pkt

 

Łuki Olimpijskie Młodzicy:

1 miejsce: Piotr Wójcik 517 pkt

2 miejsce Marceli Tomaka 517 pkt

 

W śród młodzików po strzeleniu 60 strzał, dwóch zawodników z naszej szkoły strzeliło taki sam wynik (517 pkt) który zapewnił im prowadzenie w tabeli. Taką sytuację trzeba było rozstrzygnąć poprzez zliczenie dziesiątek które udało im się wystrzelać. Piotr Wójcik okazał się być lepszym od Marcelego Tomaki o 3 dziesiątki co pozwoliło mu wygrać tą konkurencję.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody.

I jeszcze wspomnienie z poprzedniej rundy zawodów rozegranych w ramach zawodów mikołajkowych, które zostały rozegrane dla najmłodszych zawodników w Warszawie 09.12.2018.

Rywalizowały dziewczynki i chłopcy w łukach - olimpijskich i łukach - barebow (łuki bez celowników).

Wśród uczestników zawodów było wielu uczniów naszej szkoły. Najlepszymi w łukach olimpijskich okazali się Zuzanna Napłoszek 6c i Jan Bieniak 8s , którzy wygrali w swoich kategoriach.

W łukach barebow nie mieliśmy zwycięzców ale zawodnicy zdobyli następujące miejsca:

Dziewczęta:

Miejsce 2. Zuzanna Wójcik 4s1

Miejsce 3. Barbara Miska 4s2

Chłopcy:

Miejsce 2. Olaf Mirota 4s1

Miejsce 3. Kacper Poncyleusz4s1

W sumie rywalizowało 60 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

Materiał przygotowali trenerzy:

Jan Pstrzoch

Robert Marcinkiewicz