Osiagnięcia

18 oraz 19.12.18. nasze szkolne reprezentacje dziewcząt oraz chłopców w piłce koszykowej dzielnie walczyły na zorganizowanych w SP 267 Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz w tej dyscyplinie. Drużyna dziewcząt w kategorii dzieci wywalczyła tytuł Mistrza Dzielnicy Żoliborz. Dziewczęta pokonały Szkołę Podstawową nr 92 oraz Szkołę nr 267 sporą przewagą punktową. W przyszłym tygodniu będą reprezentowały dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół dziewcząt grał w składzie: Julia Mieszkowska (kapitan), Helena Pawłowska, Hania Targońska, Ola Damięcka, Pola Czapiewska-Baugh, Julianna Buczek, Maja Piechocka, Olga Cisek, Dominika Głuszek, Zosia Jędrzejewska, Wiktoria Obidzińska oraz Maja Jankowska.

W kategorii chłopców rywalizacja była bardzo zacięta. Niestety drużyny z SP 392 oraz SP 92 okazały się lepsze. Na osłodę chłopcy zagrali świetny mecz z SP 267, ostatecznie plasując się na miejscu III. Mimo porażek we wcześniejszych meczach chłopcy pokazali wysokie umiejętności oraz ambicję i wolę walki.

Zespół chłopców grał w składzie: Tytus Biardzki (kapitan), Antek Wypych, Kajetan Kotkowski, Jan Czerwiński, Oliwier Lenarcik, Artur Górnicki, Jan Rymarczuk, Kuba Staniszewski, Aleks Podgórski, Julian Urbańczyk, Kuba Niemyski, Stefan Struss oraz kontuzjowany Piotr Gramburg.